Bursa’da nefes kesen deprem tatbikatı

Bursa’da yapılan deprem tatbikatı nefes kesti. Enkaz altındaki yaralılar başarıyla kurtarıldı.

Bursa’da nefes kesen deprem tatbikatı

Yıldırım Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yıldırım Arama-Kurtarma Ekibi’nin deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Erikli Mahallesi’nde yapılan tatbikatta 18 görevli personelden oluşan ekip, senaryo gereği depremde yıkılan binada arama ve kurtarma yaparak, enkaz altında kalan yaralılara ulaşmaya çalıştı. Kısa sürede enkazdaki yaralılara ulaşarak profesyonel bir şekilde müdahale eden Yıldırım Arama-Kurtarma (YAK) ekipleri, tatbikatın sonunda tam not aldı.

Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Okullarımızla, sivil toplum kuruşlularımızla ortaklaşa toplantılar düzenliyoruz. Yıldırım Belediyesi, gerek personel gerekse ekipman olarak da afetlere karşı 7/24 hazır durumda. Doğal afetlerin önüne belki geçemeyiz. Ancak oluşacak tahribatı asgariye indirebiliriz. İki adet tam teçhizatlı araçlarımızın içerisinde demir ve beton kesme-ayırma makineleri, 10 tondan fazla yük kaldıracak hava yastıkları, destek üniteleri ve su tahliye motorları bulunuyor. Bu sayede arama çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürüterek kazazedelere en kısa sürede ulaşma imkanına sahibiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X