Bursa’da organ bağışı bir hastaya umut oldu

İnegöl’de, beyin ölümü gerçekleşen 70 yaşındaki kadının karaciğeri bir hastaya umut oldu.

Bursa’da organ bağışı bir hastaya umut oldu

Geçtiğimiz günlerde evinde rahatsızlanan 70 yaşındaki H.S, yeni İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Cuma günü beyin ölümü gerçekleşen H.S’nin ailesi organlarının bağışlanmasına karar verirken, zamanla yarış başladı. Önceki akşam İnegöl Devlet Hastanesi’ne gelen Acıbadem Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Salih Gülten nezaretindeki ekip, bağışlanan karaciğeri almak için kolları sıvadı. 3 saat süren ameliyatla alınan karaciğer, steril kutulara koyularak Acıbadem Hastanesi’ne götürüldü. Alınan organ, belirlenen hastaya nakledilecek.

Bursa Acıbadem Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Salih Gülten, “Bursa’da İnegöl organ bağışında önde gidiyor. Organ nakli hastayı kurtarabilmek için yapılır. İnegöllülerin bu bağışa ortak olmasını takdirle karşılıyoruz. İnşallah buradan alacağımız organ bir insanı yaşatacak. İnegöl Devlet Hastanesi’nin yeni binasına ilk defa geliyoruz. Bir hastane eğer iyiyse ancak donör çıkarabiliyor. Hastane idaresine ve organları bağışlayan hasta yakınlarına teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X