Bursa’da RUDEF’ten bayram programı

Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF), Kurban Bayramı sebebiyle Kültürpark Göl Bahçe’de bayramlaşma programı gerçekleştirdi.

Bursa’da RUDEF’ten bayram programı

RUDEF’in bayramlaşma programına RUDEF Genel Başkanı Şuayip Toprak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Metin Tuncer, AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz katıldı.

RUDEF Genel Başkanı Şuayip Toprak, “Bugün burada 30 yıl 60. bayramlaşmayı kutlamak için bulunuyoruz.RUDEF kuruluş amacı Türkiye Cumhuriyeti ve Rumeli Balkan coğrafyasında bağlantıları güçlendirmektir. Burada fevkalade bir şekilde federasyonumuz işini yapmaktadır. Kültürel faaliyetlerimizi Türkiye’de yaptığımız kültür faaliyetler, göçmen ve vatandaşlarımızı harekete geçirmiştir. Sporla ilgili 350 futbolcuyu Türkiye Cumhuriyeti Bursa iline taşıdık. Bu topçularımızın hepsi büyük takımlara gitti. Bundan sonra da güzel şeyler olacak. Bazı duyumlar alıyoruz, önümüzdeki günlerde yurt dışı çıkış ücreti 1500 lira olacakmış. Böyle bir şeyi tercih etmiyoruz. Dünyayı gezmek, bir ülkeyi kalkındırır ve insanları olgunlaştırır. İnsanımız gezip yenilik kazansın” şeklinde konuşarak bayramı kutladı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, da “Rumeli hepimizin göz bebeği. Biz de Bursa’da belediyeler olarak kentimize, kardeş ülkemize yardımlarda bulunduk. Oradaki milli ve manevi değerlerin ayaklandırılması için hizmetlerde bulunduk. İnşallah bunlara devam edeceğiz. Rumeli’mizin ihyasında kim taş üstüne taş koyduysa Allah razı olsun” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen ise, “Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Niyazi Pakyürek’i anarak başlamak istiyorum. Kuruluşundan bu yana gerek başkan gerek yönetimlerde görev yapan herkesi tebrik ediyorum. Dernek başkanlığı zordur, hep veren tarafta olmayı gerektiriyor. Rumeli coğrafyası bizim korkmadığımız bir coğrafya. Rumeli’yle aramızda fiziksel sınır olsa da manevi olarak bir ayrım yok. Dünya barışının güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacı var” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X