Bursa’da suya yüzde 25 indirim

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yeni dönemin ilk meclis toplantısını yöneten Mustafa Bozbey, “Parti ayırt etmeksizin tüm meclis üyeleriyle el ele, omuz omuza verip Bursa’ya güzel hizmetler yapacağız. Sorumluluklarımızın farkındayız. Bursa için birlik olmalıyız. Ortak akılla, ortak çözümler üreterek süreci hep birlikte yöneteceğiz” dedi. Toplantıda suya yüzde 25 indirim kararı ve tabelalarda Türkçe dil kullanımı kararı oy birliğiyle meclisten geçti.

Bursa’da suya yüzde 25 indirim

ULAŞ GİRGİN

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2024-2029 döneminin ilk toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başkanlığında gerçekleştirildi. Göreve ilk kez başlayan ve yeniden aday olup seçilen tüm meclis üyelerine başarılar dileyen Mustafa Bozbey, ilk oturumda birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Bu mecliste kenti geleceğe taşıyacak önemli kararları hep birlikte alacaklarının altını çizen Bozbey, “2024-2029 döneminde yapacağımız çalışmaların kentimizi güzel günlere taşıyacağına inancım tam. Bunu birlikte, uyum içinde çalışarak başarabiliriz. Bu mecliste sorumluluğumuz büyük. Hepimizin sırtında, bize oy veren, vermeyen herkesin yükü var. Bunu bilerek, el birliğiyle, uyum içinde hizmet üretmenin çabası içinde olmalıyız. 17 belediye başkanımız da bizim belediye başkanımız ve hepsi benim için eşittir. Belediye başkanlarımızın tamamını işbirliği yapmaya ve el ele vererek Bursa’ya yakışır bir dönemi hep birlikte yaşamaya davet ediyorum. Farklı dünya ve siyasi görüşlere sahip olabiliriz ama eminim ki buradaki herkesin tek amacı var o da kentimize ve ülkemize hizmet etmek. Meclisteki bütün partilerin uyum içinde çalışacağına inanıyorum. Bu yepyeni dönemde el ele, omuz omuza vererek güzel Bursamıza faydalı hizmetler sunacağız” dedi.

“SORUMLULUĞUMUZU UNUTMAYACAĞIZ”

Katılımcı, adil, hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile şehri yöneteceklerini vurgulayan Başkan Bozbey, “Kimseyi ayırt etmeden, nereden, kime, kaç oy çıktığına bakmadan Bursa’nın her noktasına aynı hizmeti götürmek önceliğimiz, şeffaflık temel ilkemiz olacak. Ortak akılla, ortak çözümler üreterek süreci hep birlikte yöneteceğiz. Bursa için birlik olmak zorundayız. Parti rozetini bu binanın dışında bırakıp kişiye, partilere değil, Bursa halkına ‘en iyi hizmeti nasıl verebiliriz’ anlayışını ortaya koyacağız. Bu şehrin çocuklarına, gençlerine, kadınlarına, erkeklerine bütün insanına, doğasına, tarihine, kültürüne, maneviyatına, geçmişine ve geleceğine olan sorumluluğumuzu asla unutmayacağız. Herkesin özel hayatına saygı duyan bir anlayışı hakim kılarak bütün Bursamızı gülümseteceğimize ve kentimizin tamamına eşit hizmet için çok çalışacağımıza söz veriyorum. Vatandaşlarımızın yanında olacağımıza söz veriyorum. Zor durumda olanın, engelli bireylerimizin, çocukların, kadınların, gençlerin, sokaktaki can dostlarımızın hep yanında olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

İHTİSAS KOMİSYONLARI BELİRLENDİ

Oturumda, Meclis Başkanvekillikleri, Encümen üyeleri ve 12 adet ihtisas komisyonunun üyeleri seçildi. Buna göre; Meclis 1. Başkanvekilliğine Oktay Yılmaz (AK Parti), Meclis 2. Başkanvekilliğine Alper Taban (AK Parti) seçilirken, Encümen üyeleri ise; Bülent Kandemir (AK Parti), Ali Sait Adiloğlu (AK Parti), Ali Zeybek (AK Parti), Armağan Elçin (AK Parti) ve İsmail Şenol (MHP) oldu. Oturumda ayrıca; Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Eğitim- Kültür-Gençlik ve Spor, Ulaşım, Hukuk, Sosyal İşler ve Turizm, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği, Engelliler, Tarım Hayvancılık ve Orman, Doğal Afet ve Kentsel Dönüşüm ile Hava Kirliliğini Önleme komisyonlarının üyeleri de belirlendi.

SUYA İNDİRİM KARARI

Ardından Başkan Bozbey meclise sunduğu suya yüzde 25 indirim uygulanması ve tabelalarda bulunan yabancı dillerdeki yazıların Türkçe olması konusunda verdiği önergeler oy birliğiyle kabul edildi. Böylece Bursa’da yaşayan vatandaşlar, 1 Mayıs 2024’ten itibaren yüzde 25 daha uygun fiyata kullanacaklar ve reklam tabelalarında yabancı dil kullanımı olmayacak.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X