Taciz cinayeti yargı önünde: Mahkemede kendilerini böyle savundular

Bursa’da bir kadına müstehcen görüntüler yollayan kişiyi eve çağırıp darp ederek ölümüne sebep oldukları gerekçesiyle 2’si tutuklu 5 zanlının yargılanmasına başlandı.

Taciz cinayeti yargı önünde: Mahkemede kendilerini böyle savundular

14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Ayşe G., Alaattin O. ile tutuksuz sanıklar Caner K, Medine Ş, Ufuk Y, taraf avukatları ve yakınları katıldı.

Ayşe G., olay tarihinden önce maktul İrfan Aksoy’un sosyal medya hesabından kendisine müstehcen görüntüler gönderdiğini anlattı.

Bu durumu sevgilisi Alaattin O. ile paylaştığını belirten Ayşe G., “Alaattin, İrfan’ı eve çağırmamı istedi ve bu videoların hesabını soracağını söyledi. Ben de 4 Kasım’da İrfan’ı evime davet ettim.” dedi.

Alaattin O.’nun evde beklediğini ve İrfan geldikten sonra onu oklavayla dövdüğünü dile getiren Ayşe G., öldürme niyetlerinin olmadığını sadece korkutmak istediklerini ancak Oruç’un kendisini dinlemediğini ifade etti.

Alaattin O. da sevgilisine gelen müstehcen görüntülerden haberi olduğunu ancak olay günü maktulün eve geleceğinden haberi olmadığını söyledi.

Eve gelen İrfan Aksoy’u bu sebeple darbettiğini ancak bir süre sonra fenalaşması üzerine ambulansa haber verdiklerini anlatan Alaattin O., “Ambulans görevlileri geldiğinde Ayşe onlara, ‘Bu adam bana mutfak işi yapmaya gelmişti, merdivenden düştü’ dedi. Ambulans görevlisi beni sorduğunda ise ‘Bu adam yoldan geçiyordu, yardım için çağırdım’ dedi. Amacım öldürmek değildi. Korkutmak istedim, çok pişmanım.” diye konuştu.

Medine Ş. ise Ayşe G.’nin eski eltisi olduğunu ve olayın gerçekleştiği gün kendisini arayarak eve çağırdığını aktardı.

Eve gittiğinde maktul ile Alaattin O’nun bir odada sigara içtiğini belirten Medine Ş, “İrfan’ın yüzü kan içindeydi. Evde bulunduğum sürede Alaattin, İrfan’a 1-2 defa tokat attı. Ayşe de onları videoya çekiyordu. Bir süre sonra durumdan rahatsız olup evden ayrıldım. Korktuğum için de kimseye haber vermedim.” ifadelerini kullandı.

Ayşe G.’nin ev sahibi olduğunu belirten Ufuk Y. de çağırıldığı için eve gittiğini, burada Ayşe G.’nin, kendisini bir kişinin taciz ettiğini, bu sebeple Alaattin Oruç’un bu kişiyi darbettiğini anlattı.

Alaattin O.’yu durması konusunda kendisinin telkin ettiğini ve bu kişinin evden ayrılması için temiz çamaşır getirdiğini dile getiren Ufuk Y, “Ben kıyafet getirdikten sonra adam fenalaştı. Ayşe’ye ambulansı aramasını ben söyledim. Olayın ardından binaya gelen polislere de maktulün düşme nedeniyle fenalaşmadığını, darbedildiğini ben söyledim. Yaşananlarla ilgim yoktur.” dedi.

Caner K. ise Alaattin O.’nun talebi üzerine eve gittiğini, onu maktulü darbederken gördüğünü ve Alaattin O.’nun talebi üzerine bir müddet telefonuyla video çektiğini aktardı.

Bir süre sonra maktulün fenalaştığını ve ambulansla hastaneye götürüldüğünü kaydeden Caner K, olayla ilgisi olmadığını belirterek, beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, eksik evrakların giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Zümrütevler Mahallesi’nde geçen yıl kasım ayında, iddiaya göre Alaattin O. (31), sevgilisi Ayşe G.’ye (43) sosyal medyadan müstehcen görüntüler yollayan İrfan Aksoy’u (48) eve çağırtarak 2 saat boyunca ara ara videoya kaydederek darp etmiş, sonrasında fenalaşan Aksoy’a merdivenden düştüğü gerekçesiyle ambulans çağırılmıştı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Aksoy kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, doktorun darp şüphesi üzerine polis tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Olayın ardından gözaltına alınan ve tutuklanan Alaattin O. ile Ayşe G. hakkında “tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ve “cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından, olay sırasında eve gelen Caner K, Medine Ş. ve Ufuk Y. hakkında ise “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” ile “suçu bildirmeme” suçlarından dava açılmıştı.

AA

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X