Bursa’da tedirgin eden olay! Balıklardan sonra şimdi de…

Bursa sahillerini kaplayan salyalar denizdeki canlıların sonunu getiriyor. Gemlik ilçesinde yüzlerce balığın ardından bugün de Mudanya sahiline nesli tükenmekte olan su samurunun cansız bedeni vurdu.

Bursa’da tedirgin eden olay! Balıklardan sonra şimdi de…

Mudanya ilçesinde bulunan yat limanı ve çevresi deniz salyaları (müsilaj) sebebiyle kahverengi tabakaya bürünürken, kirlilikten boğularak ölen su samuru kıyıya vurdu. Limanda bulunan tekne sahipleri ise daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığını belirtti.

Marmara Denizi üzerinde kendini gösteren, balık ölümlerine ve kötü kokuya neden olan deniz salyası (müsilaj) bu sefer de Bursa’nın sahil ilçesi Mudanya’da etkili oldu.

Sabah saatlerinde, müsilaj nedeniyle hareket edemeyen ve boğularak öldüğü düşünülen su samuru, yat limanının kıyısında ölü olarak bulundu.

“Büyük ihtimalle kirlilikle birlikte limana girdi”

Aynı şekilde diğer canlıların da denizdeki kirlilik yüzünden hayatını kaybettiğini belirten tekne sahibi Gurbet Ünal, ‘’Teknede kalıyoruz biz. Sabah kalktığımızda deniz kirliliğinden dolayı rıhtımın kenarında su samurunu ölü bulduk. Büyük ihtimalle kirlilikle birlikte limana girdi. Buradaki kirlilikte boğuldu. Şu an ki kirlilik çünkü geçen senelere göre daha fazla’’ dedi.

“Bu sene daha kötüsü oldu”

37 yıldır Mudanya’da yaşadığını ve daha önce böyle bir şey görmediğini belirten Sait Sezgin ise, ‘’Sabah su samuru pislikten kıyıya vurmuş. Biz de ölü olarak bulduk. Normalde her sene olan bir şeydi ama bu sene daha kötüsü oldu’’ dedi.

Öte yandan dün Gemlik ilçesi Narlı sahilinde de binlerce balık oksijen yetersizliği sebebiyle ölünce su yüzüne çıkmıştı.

İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X