Bursa’da termal turizm hamlesi

Bursa’nın yeniden termal kent kimliği kazanması için harekete geçtiklerini belirten Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Kültürpark altındaki kerestecilerin bulunduğu alanın kamulaştırılarak termal tesis yapılacağını, Tabakhaneler’de Malcılar

Bursa’da termal turizm hamlesi

Yıkımı biten Malcılar Fabrikası’nın bulunduğu bölgedeki 24 dönümlük alanı satışa çıkardıklarını da belirten Altepe, “O bölgeyi satışa çıkardık. Bölüm bölüm başlamak istiyoruz. Tam karşısında kerestecilerin bulunduğu alanda da kamulaştırmaya başladık. Bu bölge çok değerli bir bölge olacak. Termal tesis yaptıracağız” dedi.

Aynı güzergahta bulunan Romatem hastanesinin yanında termal bir tesis yapılacağını da aktaran Recep Altepe, “Tabakhaneler’de son işlemler bitiyor. Kalan binaları yıkıp satışa çıkaracağız. İleride 20 dönüm yer var onu alacağız. Parayı döndüreceğiz. Tabakhaneler ve İstanbul yolunu dönüşümle çevireceğiz. Çok yakın zamanda bu alan termal turizm açısından önemli bir merkez haline gelecek. “Onlarca binayı yıkıp dönüşüm olsun” dedik. Tabakhaneler biz girmeden olmadı. Tabakhaneler bölgesinde kamulaştırmaya 110 trilyon para harcandı. İstanbul Yolu’nda da dönüşümü bu şekilde yapacağız. Önce yerleri satın alıp yıkıyoruz. Bu yerleri değerinde satarak başka yerleri almayı planlıyoruz. Dönüşüm bölüm bölüm bu şekilde gerçekleşecek” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X