Bursa’da ulaşıma zam mı geliyor?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu’nun Bursa’da ulaşımla ilgili alması muhtemel kararlarını kaleme aldı…

Bursa’da ulaşıma zam mı geliyor?

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Geçenlerde bu sütunlardan Türkiye’deki 30 büyükşehir belediyesi arasında toplu taşıma ücretlerinin en ucuz olduğu belediye sıralamasında Bursa’nın 19’da olduğunu aktarmıştık.

Bursa’da da lastik tekerlekli ve raylı sistem araçlarına zam kapıda.

Kısa adı UKOME olan, Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu’nun önümüzdeki hafta salı günü kısa komisyon toplantısının ardından perşembe günü gerçekleştireceği son toplantıda 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere ulaşım zammının ele alınması bekleniyor.

31 Mart seçimlerinin ardından büyükşehir belediyelerinin çoğu yolcu taşıma tarifelerini yeniden belirlerken, Bursa zam için aceleci davranmamıştı.

Bursa’daki UKOME’de merkezi hükümete bağlı kurumların çoğunluğu var. CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin zam talebinin  geldiği gibi mi yoksa tırpanlanarak mı onaylanacağı perşembe günü netleşmiş olacak.

Toplu taşımaya en çok sübvansiyonu sağlayan belediyelerin ilk sıralarında yer alan Bursa’da da zam kaçınılmaz hale gelmişti.

BURULAŞ’a her ay bütçesinden önemli miktarda kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımaya gelecek zamla bu desteği azaltmayı öngörüyor.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X