Bursa’daki iki fabrika inşaatında yıkım

Osmangazi Belediyesi, imar planında yol görülen arazi üzerine yapılmış olan Küçük Balıklı Mahallesi’ndeki iki fabrika inşaatını istimlak ederek yıktı. Binaların yıkılmasıyla birlikte bölgedeki çıkmaz sokaklar çıkar hale getirildi.

Bursa’daki iki fabrika inşaatında yıkım

Daha modern ve yaşanabilir bir Osmangazi oluşturmak hedefiyle ilçedeki kaçak yapılar belediye ekipleri tarafından tek tek yıkılırken, imar planlarının uygulanması konusundaki çalışmalar büyük titizlilikle yürütülüyor. Küçük Balıklı Mahallesi’nde yer alan Osmangazi Ticaret Merkezi üzerindeki imar planlarında yol olarak görülen araziye yıllar önce yapılmış olan ve atıl vaziyette duran 2 fabrika inşaatı kamulaştırılarak yıkıldı. Fabrika inşaatlarının yıkılmasıyla birlikte bölgedeki iki çıkmaz sokak çıkar hale getirilirken, 1. Ara Sokak ise genişletilerek Eski Yalova Yolu’na bağlandı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, fabrikaların yıkılmasıyla birlikte yaklaşık bin metrekarelik bir alan elde ettiklerini belirterek, “Osmangazi’de planlı yapılaşmanın önünü açma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıllar önce inşa edilmiş olan iki fabrika inşaatını kamulaştırarak yıktık. Bu binaları yıkarak bölgedeki caddenin genişlemesine ve çıkmaz sokakların açılmasına imkan sağladık. Bu bölge Osmangazi’nin gelişim bölgelerinden bir tanesi. Yeni ticaret alanı. Plan dışındaki yapıları temizleyerek bölgeyi daha güzel hale getiriyoruz. Bu bölgemizin gelişmesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X