Bursa’daki skandalda yeni gelişme!

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Bursa’da 6 yıl sonra bulunduğu bildirilen ancak fahiş otopark ücretiyle bir skandala dönüşen motorsiklet olayındaki yeni gelişmeyi aktardı…

Bursa’daki skandalda yeni gelişme!

Özdal, yazısında yeni gelişmeyi şöyle aktardı:

Çalıntı motosiklet hadisesini yazdıktan sonra Bursa Yediemin Otoparkçılar ve Kurtarıcılar Dernek Başkanı Onur Özdemir elektronik iletiyle görüşlerini paylaşmış.

Ben lokal bir olay üzerinden konuyu köşeme taşıdım ancak yüzlerce benzer vakayı içinde barındıran büyük bir sorun var ortada.

Daha önce de yazdım yediemin otoparklarında tutulan  binlerce araç çürüdüğü için milli servet heba oluyor.

Ne yazık ki siyasetçilerimiz konuya duyarsız.

Konuyu gündemde tutmak için, bugün de Onur Özdemir’in iletisine yer veriyorum:

Sizin yazdığınız çalıntı motosiklet ve benzeri mağduriyetleri engellemek amacıyla, öncelikle otoparklarda bulunan binlerce plakasız motosikletin tescilini yaptırıp bir an önce sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Tek taraflı olarak otopark  yetkililerinin başlattığı bu işlem sayesinde bahse konu motosikletin sahibine haber verildiğini belirtmek isterim. Bursa Yediemin Otopark ve Kurtarıcılar Derneği olarak vatandaş mağduriyetlerinin sonlanması,  yıllarca emanete bırakılan ve alınmayan araçların teslim edilebilmesi için çalışmalar yapmaktayız. Bursa Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Ömer Gülmüş ile uzun zamandır yediemin otoparklarında yatan araçların  sorununu çözmek için görüşüyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde yeminli yetkili otoparkları Emniyet Genel Müdürlüğü’ne entegre ederek, otoparklardaki emanet araçların tespiti ile araç sahiplerine ulaştırılmasına yardımcı olacağını düşünüyoruz. Bu çalışmamızın en kısa zamanda hayata geçeceğine inanıyoruz. Yine Bursa özelinde 444 17 69 numaralı dernek hattımızdan vatandaşlarımız şikayetlerini dile getirebilir. Vatandaşlarımız, Bursa’daki tüm yetkili yediemin otoparkların dahil olduğu bu hattan, araçlarının hangi otoparkta olduğunu öğrenebilirler.

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X