Bursa’daki vahşetin sanıkları birbirini suçladı!

İnegöl’de, geçen yıl iki farklı ormanlık alanda biri yakılarak, diğeri başından vurularak öldürülen iki gencin cinayet zanlıları hakim karşısına çıktı. Tutuklu üç sanık, bu duruşmada da birbirini suçladı.

Bursa’daki vahşetin sanıkları birbirini suçladı!

İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma sırasında sanıklar arasında tartışma yaşandı. Tartışan sanıklar mahkeme başkanı tarafından ikaz edildi. 

Sanıklardan Ali M, “Önceki beyanlarımı tekrar ve tahliyemi talep ediyorum. Kendi yazdığım dilekçeyi mahkemeye sunmak istiyorum” dedi.

Sanık Kadir G. de tahliyesini talep ederek, “Cezaevinden gelirken, başka bir suçtan dolayı tutuklu olan E.Y. adında birisi ile görüştüm. Bana, sanık İlker A.’yı tanıdığını, cezaevinde kaldıkları sırada, telefonla birisiyle görüşüp, ‘Seni öldüreceğim’ diye bir cümle kullandığını söyledi. Bu kişinin şahit olarak dinlenmesini talep ediyorum. Öldürme planını cezaevinde yaptığını düşünüyorum” diye konuştu.

Sanık İlker A ise, “Sanık Kadir’in beyanlarını kabul etmiyorum. Ben E.Y. diye birini tanımıyorum. Kadir, sürekli şahitler suçtan kurtulmaya çalışmaktadır. Soruşturmanın başından bugüne kadar kendilerine baskı yaptığım ileri sürülerek, bu sanıklar gerek nezarette, gerekse cezaevinde benden ayrı tutulmuşlardır. Dolayısıyla ağız birliği yapıp beni suçluyorlar. Bir türlü anlaşamadıkları için sürekli birbirleri ile çelişiyorlar. Kadir G. savunmalarında yalan söyleyerek beni suçlamaktadır. Daha önceki savunmalarında kendisine cebir kullandığımı iddia etmiş ise de, olay sonrasında alınan raporlarda görüleceği gibi bu husus da yalandır” diye konuştu.

İstanbul Adli Tıp Kurumu 5. İhtisas Kurulu’ndan gelecek raporun beklenmesi için duruşma 16 Nisan 2015 tarihine ertelendi. Heyet, üç sanığın da tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Bilindiği gibi, 18 Ocak 2014 tarihinde, Sabri Öztürk ormanlık alanda öldürüldükten sonra yakılmış olarak, bir gün sonra da Serhat Yavuz silahla başından vurulmuş olarak bulunmuştu. Cinayeti soruşturan jandarma, Ali Y, İlker A. ve Kadir G’yi gözaltına almıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X