Bursa’dan Batum’da 11 bin kişilik iftar

Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve başkonsolosluğun iş birliğiyle ramazan boyunca Batum’da yaklaşık 11 bin kişiye iftar verileceğini bildirdi.

Bursa’dan Batum’da 11 bin kişilik iftar

Başkonsolos Temizkan, Batum’un yanı sıra Acara bölgesinin 5 ilçesinde iftar programları düzenleyeceklerini bildirdi.

Temizkan, ‘Bu etkinliklerle, mübarek ramazan ayı vesilesiyle Türk ve Gürcü halkları arasında mevcut yakın dostluğu daha da pekiştirmeyi amaçlıyoruz.’ dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesiyle ortak gerçekleştirilen proje çerçevesinde Batum Orta Cami’nin bulunduğu sokakta yer alan 6 Türk restoranında her akşam 350 kişilik iftara ev sahipliği yaptıklarını belirten Temizkan, Batı Gürcistan Müftülüğünün de söz konusu projede çalışmalara destek verdiğini kaydetti.

Batum’un yanı sıra tüm Acara bölgesinde de iftar programları gerçekleştireceklerini aktaran Temizkan, ‘Benzer bir projeyi Bursa’dan Yıldırım Belediyesi ile de hayata geçiriyoruz. Yine Batı Gürcistan Müftülüğüyle iş birliği halinde 5 ilçede birer akşam iftar vereceğiz’ dedi.

Temizkan, ‘Türkiye’de en çok Gürcistan’ın Acara bölgesi göçmeninin yaşadığı Bursa’nın Batum’a olan özel ilgisi, bizi mutlu ediyor’ ifadelerini kullandı.

Başkonsolos Temizkan, Türkiye-Gürcistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başta olmak üzere ilgili tüm yetkililere ve Bursa halkına teşekkür etti. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X