Bursa’dan birlik mesajı

‘AK Parti Yerel Yönetimler 1. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ için Bursa’da bir araya gelen yerel yöneticiler teröre karşı birlik mesajları verdi.

Bursa’dan birlik mesajı
HABERİ PAYLAŞ

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen AK Parti Yerel Yönetimler 1. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, Kırklareli, Tekirdağ ve Yalova belediyelerinden başkanlar ve belediye temsilcileri, milletvekilleri, ilçelerin ve beldelerin belediye başkanları, meclis üyeleri ve belediyelerin bürokratları olmak üzere yaklaşık 160 kişi katıldı. 

Toplantıda, geçen hafta İstanbul’da, dün de Kayseri’de yaşanan hain saldırıda yaşamını yitiren şehitler anıldı ve birlik mesajları verildi. 

GÜÇLÜ ŞEHİRLERLE GÜÇLÜ TÜRKİYE

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplantıda yaptığı konuşmada Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımları anlattı. Altepe, “Türkiye, gelişiyor ve kalkınıyor. Bizlere de çalışmak düşüyor. Bursa, büyük bir hazine. Şehirlerin performansı, Türkiye’yi etkiler. Yerelde güçlü olunması, sinerji oluşturulması, ortak akılla kaynakların en güzel şekilde değerlendirilmesi önemli” diye konuştu.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, milletten başka güven ortamı olmadığını ifade ederek “Milletimize güvenip kendimize inanarak yolumuza devam ediyoruz. Halktan kopmayın, vatandaşların elini sıkın. Gönül gözüyle irtibat kurun. Vatandaşın ızdırabını belki çözemeyebilirsiniz ama paylaşabilirsiniz. Bizim birinci görevimiz paylaşmak, ikinci görevimiz gücün yettiği oranda çözüm bulmaktır. Bir elin 5 parmağı da güçlü ise o bilek güçlü olur. Biz, hep birlikte bir aileyiz, birlikte güçlüyüz. Birlikte yürüme anlayışını geliştireceğiz” diye konuştu.

Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü İlyas Şeker ile AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun da birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptılar.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X