Bursa’dan Hakkari’ye yardım eli uzandı

AK Parti İl Başkanlığı tarafından toplanarak bir TIR’a yüklenen insani yardım malzemeleri, Hakkari’de terör olayları nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara gönderildi.

Bursa’dan Hakkari’ye yardım eli uzandı
HABERİ PAYLAŞ

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Büyükşehir Belediyesi Doğanbey Otoparkı’nda TIR’ın hareketinden önce düzenlenen törende yaptığı konuşmada, terörle mücadelede şehit olan ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu. Türkiye’nin 40 yıldır terör örgütü PKK ile mücadele ettiğini hatırlatan Torun, ‘Güvenlik güçlerimizin bu kararlı mücadelesi, hükümetimizin ve milletimizin kararlı duruşuyla kısa bir süre sonra inşallah bu beladan kurtulacağız.’ dedi.

YANLARINDA OLDUĞUMUZ GÖSTERDİK

Torun, birkaç hafta önce Van ve Hakkari’de ziyaretlerde bulunduklarını da anımsattı. Bu illere gidişlerinin, terörle mücadele eden güvenlik güçleri ve terör mağdurlarının karınca misali yanlarında olduklarını göstermeleri bakımından önemli olduğunu belirten Torun, şöyle konuştu:

‘Kardeşlerimizin orada birtakım mağduriyetleri olduğunu biliyoruz. Terör sebebiyle göçler olduğunu gördük. Bursamızın Van’dan ve Hakkari’den farkı olmadığını, oradaki kardeşlerimizle beraber olduğumuzu göstermek için orada mağdur olan kardeşlerimize bir nebze ilaç olsun diye yardım hazırlamak istedik. Bugünlerde birlik ve beraberliğin daha güçlü gösterilmesi gerekmektedir. Terörden beslenen ve ondan medet umanlara bu birlik ve beraberliğimizi göstererek, onlara çıktıkları bu yolun asla çıkar yol olmadığını, çıkmaz yol olduğunu ve bu yolda ya teslim olmaları gerektiğini ya da öleceklerini bilmeleri gerektiği bakımından bu kararlı duruşumuzu sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Türkiye, bu beladan mutlak surette kurtulacaktır.’

Torun, daha sonra Van’daki terör mağdurlarına da yardım göndereceklerini sözlerine ekledi.

Gıda ve benzeri yardım malzemelerinin bulunduğu TIR, okunan duaların ardından Hakkari’ye uğurlandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X