Bursa’dan İstanbul’a yerinde bakış!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Ekrem İmamoğlu’nun CHP milletvekillerine yönelik İstanbul gezi programına katılan Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın izlenimlerini bugünkğ köşesine taşıdı…

Bursa’dan İstanbul’a yerinde bakış!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Ekrem İmamoğlu’nun CHP milletvekillerine yönelik İstanbul gezi programına katılan Bursa Milletvekili Erkan Aydın’ın izlenimlerini bugünkğ köşesine taşıdı…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı: 

Ay sonunda… Yerel yönetimler ikinci yıllarını dolduracaklar. İstanbul hariç… Çünkü, İstanbul’da iptal edilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi 23 Haziran’da yeniden yapıldı.

Buna karşın…

Belediyelerde seçimden bu yana 2 yılda yapılanların anlatma gezileri başladı.

Nitekim…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için gezi programı yaptı. Bunu, CHP’nin MYK ve Parti Meclisi üyeleri için ayrı ayrı programlar izledi.

İmamoğlu şimdi de CHP milletvekillerine, eşlerinin de katılımıyla gruplar halinde bilgilendirme gezileri düzenliyor.

Bu kapsamda…

Cumartesi günü yapılan geziye CHP Bursa milletvekilleri Erkan Aydın ve Prof. Dr. Yüksel Özkan da katıldılar.

İzlenimlerini sorduğumuzda…

Devam eden 6 projeyi yerinde gördüklerini ifade eden CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın şunu söyledi:

“Açıkçası, Sayın İmamoğlu’nun daveti üzerine proje alanlarına yaptığımız gezi çok heyecan vericiydi. Özellikle engellenen metro hatlarındaki çalışmalar ve edindiğimiz bilgilerden İstanbul adına mutlu olduk.”

Ardından…

İmamoğlu’nun göreve geldiğinde, “son bir yılda çivi çakılmamış halde” bulduğunu söylediği Ataşehir-Ümraniye metro hattında 5 bin işçinin çalıştığını ve tünel inşaatlarının sürdüğünü aktardı.

Sonra da…

Son 1.5 yılda İstanbul’daki değişim adına gözlemlerini paylaştı:

Bir…

“Bu gezide, liyakatli kadrolarla ve 16 milyonluk İstanbul’dan alınan güçle başarının yakalandığını gördüm. Ödenek alınamadığı için tıkanan projelerin de çok uygun dış krediler bulunarak çözüldüğünü gördüm.”

İki…

“5 milyon metrekarelik Kemerburgaz Ormanı İstanbul’un iklimini dengeleyecek. Kadıköy Gazhane’de 30 yıldır metruk olan bina, şimdi müze, kütüphane, konser, sergi alanlarıyla yaşamı canlandıracak.”

Son olarak da…

“Siyasi program değildi, İstanbul için heyecanlandık” dedi.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazınının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X