Bursa’dan kalkan otobüse yolcu gibi binerek ceza yazdı

Trafik Denetleme Şubesi otobüslere bindirdiği sivil bir memurun sayesinde şoförlerin yol boyunca yaptıkları hata ve kural ihlallerini tespit ediyor. Ardından uygulama noktasında durdurulan aracın şoförüne yaptığı hatalar bildirilerek gerekli cezai işlem u

Bursa’dan kalkan otobüse yolcu gibi binerek ceza yazdı

Yalova Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi Bursa’dan kalkarak Yalova’ya yolcu taşıyan bir firmanın otobüsüne sivil bir memurunu bindirdi.

Bu memur yol boyunca şoförün yaptığı hataları ve kural tespitlerini kayıt altına aldı.

Ardından Yalova girişinde oluşturulan kontrol noktasında durdurulan otobüsün şoförüne sivil memur tarafından seyahat süresince yaptığı hatalar bildirildi.

Sürücüye kanunun öngördüğü cezai işlem uygulandı. Öte yandan otobüse yolcu olarak binen sivil memur otobüste bulunan diğer yolculara da kendisini tanıtarak aracın neden durdurulduğu ve sürücüye cezai işlem uygulandığını da anlattı.

Yolcular uygulamayı son derece yerinde bulduklarını dile getirerek, emniyetin sivil denetimleri sürdürmesini istediler.

Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Nurcan Şaylı, “Trafikte toplu taşıma yapan araçlara yönelik sivil denetimlere başladık. Bundan sonra bu denetimleri sürdürecek ve sürücülerin yaptığı hataları tek tek tespit ederek gerekli cezai işlemi uygulayacağız. Elbette ki yaptığımız tüm denetimlerde olduğu gibi bu denetimde de amaç sürücüyü cezalandırmak değil caydırıcılık uygulayarak hata yapmasını önüne geçmek” diye konuştu

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X