Bursa’dan Sabiha Gökçen’e ulaşım artık çok daha kolay

Bursalılar artk Sabiha Gökçen Havaalanı’na daha kısa sürede ulaşacak. Metro Travel, İDO ve Gökyüzü Seyahat işbirliğinde hayata geçirilen proje ile 35 liraya transfer hizmeti verilecek.

Bursa’dan Sabiha Gökçen’e ulaşım artık çok daha kolay

Metro Travel, İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) ve Gökyüzü Seyahat işbirliğinde gerçekleştirilecek havalimanı transfer hizmeti ile Sabiha Gökçen Havaalanı artık Bursa’ya daha yakın hale geliyor. Transfer hizmeti ile yaklaşık 2 saatte Sabiha Gökçen’e ulaşım sağlanacak.

Bu hizmet sayesinde, Bursalı tatilciler uçak bileti ve tatil organizasyonlarını temin ettikleri Bursa’daki Metro Travel ve diğer tüm seyahat acentalarından transfer paketi de birlikte alabilecekler. Metro Turizm’in Kent Meydanı’nda bulunan yazıhanesinden kalkış yapan otobüsler, Yalova-Pendik İDO hattı üzerinden havaalanına gidecek.

Metro Travel Genel Müdürü Ömer Alp Emil, konuyla ilgili yaptığı açıklamada konforlu bir hizmet ile tatil ve seyahat programlarına çıkan Bursalılara erken varış garantisi verdiklerini söyledi. Şu anda test sürüşlerinin başladığını ve müşterilerden olumlu tepkiler aldıklarını belirten Emil, pazartesi günü transfer hizmetinin başlayacağını kaydetti.

15 DAKİKADA HAVAALANI

Ömer Alp Emil, İDO ile entegre taşımacılık anlaşmalarının olduğunu dile getirerek, bu nedenle Topçular-Eskihisar hattı yerine Yalova Pendik hızlı feribot hattını kullanacaklarını ifade etti. Emil, ”Pendik’ten sonra havaalanı 10-15 dakika sürüyor ve trafik sorunu olmayan bir güzergah. Feribotlarda da her zaman yerimiz hazır” dedi. Kış aylarında bu ulaşım konforunun daha iyi anlaşılacağını vurgulayan Emil, sabah erken saatlerdeki uçuşlar için büyük kolaylık olacağının altını çizdi.

77 İLDE FALİYET GÖSTERİYORUZ

Aynı zamanda Metro Turizm Yönetim Kurulu Üyesi olan Emil, firma olarak 77 ilde faliyet gösterdiklerini kaydetti. Yılda yaklaşık 25 milyon yolcu taşıdıklarına dikkat çeken Emil, söz konusu yolcuların yarısının suit araçlarla taşındığını söyledi. Bayramlarda 120-130 bin yolcuya ulaştıklarına işaret eden  Ömer Alp Emil, trafik kazaları üzerinden firmaya karşı olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışıldığını öne sürdü. Bir kişinin dahi ölmesini istemediklerini ifade eden Emil, kendilerine en yakın firmadan 2-3 kat fazla sefer yaptıklarını hatırlattı. Emil, ”12 yılda 137 milyon yolcu taşıdık. 3 milyonun üzerinde sefer yaptık. Araçlarımız 146 kazaya karıştı. Ölen yolcu sayısı 88. Sefer sayısı ile karşılaştırıldığında en az kaza yapan şirket metro” diye konuştu. 

ÜNVANIMIZI AVANTAJA ÇEVİRECEĞİZ

Metro Travel markasına da yatırım yapmaya devam ettiklerini belirten Emil, 77 ilde 213 faliyet noktaları bulunduğuna işaret etti. Ömer Alp Emil, Metro’yu tüm ürün gamının satıldığı bir marka haline getirmek istediklerini dile getirerek, ”Biz en büyük karayolu şirketi olma ünvanımızı avantaja çevireceğiz” dedi. Günde 2 bin uçak bileti sattıklarını vurgulayan Emil, Metro Travel ile tüm yurtdışı ve yurtiçi turlar, gemi seyahatleri, kültür turları, termal otel turları gibi bir turizm şirketinde bulunan tüm hizmetlerin verildiğini kaydetti. 

İLK ETAPTA 13 SEFER

Havataş ve Gökyüzü Seyahat Firmalarının sahibi Emir Günaydın da, yaz itibariyle günlük 30 bin yolcu taşıdıklarını söyledi. Sabiha Gökçen Havaalanı, Atatürk Havaalanı ve İDO iskelelerinde yolcu taşımaya yetkili tek firma olduklarına dikkat çeken Günaydın, ”Havataş aracılığı ile şehiriçi, Gökyüzü Seyahat firması ile de şehirlerarası hizmet veriyoruz” dedi. Günaydın, Sabiha Gökçen Havaalanı’na transfer hizmeti için Bursa’da bulunan 80’e yakın seyahat acentasından 35 lira karşılığında bilet alınabileceğini belirtti. İlk etapta 13 sefer yapılacağını ifade eden Günaydın, bundan sonraki süreçte seferlerin artırılacağını vurguladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X