Bursalı Adranos Tiyatro’dan Palto uyarlaması Yeniden Sahnede…

“Üç Erkek Oyuncu İçin Palto”

Bursalı Adranos Tiyatro’dan Palto uyarlaması Yeniden Sahnede…
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’nın özel tiyatrosu Adranos Tiyatro Nikolay Gogol’ün Plato adlı öyküsünden İzzet Boğa’nın sahneye uyarladığı ve yönettiği “Üç Erkek Oyuncu İçin Plato” adlı oyun ile yeniden sahnede. 4 sezon açılışlarını yaptıkları oyunu istek üzerine yenden sahneleyecek ekip Şubat ayında Bursa’da iki, Ankara’da 1 gösterim yapacak.

Müziklerini Nedim Yıldız’ın bestelediği oyunun sahne tasarımı illüstrasyon sanatçısı Merve Ergenoğlu’na ait. Kostümleri Aslıhan Pekin’e ışık düzeni Bahadır Hançere ait olan oyunda Akaki Akakiyeviç karakterini İzzet Boğa canlandırırken Kutlay Akbal ve Aykan Yılmaz oyundaki diğer tüm karakterlere can veriyor.

Oyun bir devlet memurunun eskimiş, yama tutmaz paltosu yerine yeni bir palto diktirmek zorunda kalışı ve ömrünü içinde geçirdiği devlet çarkıyla başka bir açıdan karşı karşıya kalmasını konu ediniyor. Aslında acıklı – hüzünlü bir hikaye olan “Palto” Gogol’ün alaycı diliyle traji-komik bir hal alıyor. İzzet Boğa bu öyküyü sahneye taşırken Gogol’ün bu alaycı diline, oyuncu- seyirci ilişkisi bakımından devam ederek ayrı bir katman daha kazandırıyor, bizden bir anlatı dili ve üslubuyla oynatıyor hikayeyi üç erkek oyuncuya… Tek perde ve 65 dakika boyunca seyir keyfi sunan oyun 11 Şubat Salı günü Nazım Hikmet Sahnesi’nde, 22 Şubat Salı gün ise Konak Kültürevi Sahnesi’nde seyirci ile buluşacak.

Bursalı Adranos Tiyatro 2014 yılında kurulmuş ve İzzet Boğa’nın Aziz Nesin öykülerinden uyarladığı SARDALYA ile perde açmış, ilk sezonunda Romanya’ya kültürlerarası programa davet edilmiş ve Umut Veren Tiyatro ödülü almıştı. İkinci sezonunda İlan Hatsor’un MASKELİLER’ini sahneleyen ekip iki sezon boyunca izleyicisinden etkileyici yorumlar almıştı. Üçüncü sezonunda İzzet Boğa’nın yazıp yönettiği MEMD’ALİ adlı oyunla Bursa’da Direklerarası Seyircileri Komedi Erkek Oyuncu Ödülü alan İzzet Boğa dördüncü bir Palto uyarlaması ve Akaki Akakiyeviç karakteri ile izleyici karşında.

11 Şubat Salı /Nazım Hikmet Sahnesi/ saat: 20.00

25 Şubat Salı /Konak Kültürevi Sahnesi/ saat: 20.00

16 Şubat Pazar /Tiyatro Tempo Sahnesi / saat: 18.00

Biletler, biletinial.com adresinde

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X