Bursalı balıkçıları şaşkına çeviren sürpriz!

Marmara sahillerinden avlanmak için açılan balıkçıların ağına caretta caretta takıldı. Gördükleri manzara karşısında şaşkına dönen balıkçılar, besleyip sevdikleri kaplumbağayı kısa süre sonra tekrar suya bıraktı.

Bursalı balıkçıları şaşkına çeviren sürpriz!

Marmara Denizi’nde hiç görülmeyen sevimli deniz kaplumbağası ilk olarak bir ay önce balıkçı Bayram Kahvecioğlu’na denk geldi. Kahvecioğlu beslediği sevimli deniz kaplumbağasını tekrar suya bıraktı. Bu sefer ikinci sürpriz dün akşam saatlerinde yaşandı. 

Karacabey ilçesi Yeniköy Bölgesi’nden “Vira Bismillah” diyen balıkçı Tanju Dova ve tayfası, balık ağlarına takılan caretta caretta ile karşılaşınca ne yapacaklarını şaşırdı. Ağların ağır olmasına “bol balık” diye sevinen balıkçılar, ağın toplanmasıyla tekneye çıkan Caretta Caretta ile farklı duygular yaşadı. Tanju Dova ve arkadaşları sevimli caretta caretta ile bol bol selfie çekti. Balıkçıların elleriyle beslediği ve sırtındaki izlerinden daha önce de diğer balıkçının ağlarına takıldığı anlaşılan caretta carettaya “Sultan” ismi verildi. Bir süre “Sultan” ile vakit geçiren balıkçılar onu yeniden yaşam alanına geri bıraktı. 

Ege ve Akdeniz’de yaşayan ilk kez Marmara’da görülen sevimli carettanın deniz suyu sıcaklığındaki değişimden dolayı Marmara’ya geldiği sanılıyor. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X