Bursalı doktorun Harvard başarısı

Mart ayında yapmış olduğu çalışmayla ABD’den iki ödül alan Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi kardiyoloji uzmanlarından Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak, bir başarıya daha imza attı. Dr. Çakmak, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen programı baş

Bursalı doktorun Harvard başarısı

Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Global Klinik Bilimadamı Araştırma ve Eğitim Programı’nı yüksek bir puanla tamamlayarak Türkiye’nin gururu oldu. Programa bin kişiden 300 kişi kabul ediliyor.

Farklı ülkelerden yılda bin kişinin üzerinde başvurudan sadece 300 kişinin kabul edildiği programda adayların akademik yayın ve eserleri, İngilizce yazma ve konuşma becerisi, referans mektupları ve niyet mektupları Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri komitesi tarafından incelenerek karar veriliyor.

Harvard Tıp Fakültesi’nin açtığı bu programa burslu olarak kabul edilen Dr. Çakmak, programın, hekimlerin kendi araştırmalarını dizayn edip yürütmeleri ve elde ettikleri sonuçları en doğru şekilde analiz edip yorumlayabilmeleri için çok faydalı olacağını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X