Bursalı gaziler görev bekliyor

Bursalı gaziler, artan terör olaylarına tepki göstermek için bir araya geldi. 5 farklı dernek adına konuşma yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Hakkı Şinasi Doğaç, “Her türlü görevi ifa etmeye hazırız. Terör örgütü emellerine ulaşamayacak” de

Bursalı gaziler görev bekliyor
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’da gazi dernekleri, çok sayıda vatandaşın da katılımıyla basın açıklaması yaptı. Atatürk Heykeli önünde toplanan gaziler, şehitler için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudular. İstiklal Marşı’nın ardından basın açıklaması yapıldı. 

Harp Malulü Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği, Muharip Gazileri Derneği, Polis Gazi ve Şehit Aileleri Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin ortak düzenlediği basın açıklamasında, katılan bütün gaziler adına konuşma metnini okuyan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Bursa İl Başkanı Hakkı Şinasi Doğaç şu açıklamalarda bulundu:

 

“Ülkemizde artan terör saldırıları sonucu çok sayıda TSK mensubu askerlerimiz, Emniyet mensubu polislerimiz, korucularımız ve sivil halktan şehitler verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yüce milletimize baş sağlığı diliyorum. Terör örgütü, bu ülkenin vatandaşları arasında tarihten gelen köklü kardeşlik duygularını yok etmeyi başaramayacaktır ve asla hedefine ulaşamayacaktır. Yüz yıllardır var olan Türk Milleti, bundan sonra da bu topraklarda var olacak ve bir bütün olarak yaşayacaktır.”

Ülkenin coğrafi bütünlüğüne ve birlik, beraberliğine yapılan saldırıların misliyle karşılık bulacağını ifade eden Doğaç, “Bin yıldır aynı toprakları batısından doğusuna birlikte savunmuş, yurt yapmış, et ve tırnak olmuş, kanı kanına karışmış insanların bir arada, huzur içerisinde, kardeşlik içinde yaşamaya fırsat vermeyenleri ve bunun için çaba sarf edenleri çok iyi tanımalı ve bilmeliyiz. Arkadaşlarımız, bütüncül yapısıyla bizlerin üzerine düşecek her türlü görevi ifa etmeye canı gönülden hazır olacaklardır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X