Bursalı gençlere müjdeler!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, ‘Hayat Bursa’daki gençlere güzel’ mottosuyla tanıttığı mobil gençlik kulübüne üye olanlara müjdeler var… Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursalı gençleri ilgilendiren yeni gelişmeyi bugünkü köşesine taşıdı…

Bursalı gençlere müjdeler!

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, ‘Hayat Bursa’daki gençlere güzel’ mottosuyla tanıttığı mobil gençlik kulübüne üye olanlara müjdeler var…

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursalı gençleri ilgilendiren yeni gelişmeyi bugünkü köşesine taşıdı…

Aydın, yazısında şu bilgileri verdi:

Gençliğe yapılan yatırımın aslında bir ülkenin geleceğine yapıldığını biliyoruz.

Ülkeler, şehirler gençlerin maharetli elleriyle büyüyor, gelişiyor.

Bunun bilincinde olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentimizin gençleri için  önemli bir mobil projeyi hayata geçirdi.

Dün Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki Bursa Büyükşehir Gençlik Kulübü’nün tanıtımı vardı. Programın sunuculuğunu usta komedyenimiz, Bursalı hemşerimiz Eser Yenenler yaptı.

Kürsüde onun gençlik yıllarındaki başarılarını izlerken, ‘adam olacak çocuk daha o yıllarda belliymiş’ dedirten maharetleriyle tanıştık.

Yenenler, Bursa Büyükşehir Belediyesinin bir çok kent tarafından örnek alınan ve üniversiteli gençlere hizmet sunan, ‘çorba çeşmesi projesine övgüler yağdırdı.

Gençleri ilgilendiren projeyi biz de merak etmiyor değildik. Mobil gençlik kulübünün, gençlere birbirinden değerli avantajlar sunan zengin bir içeriğe sahip olduğunu fark ettik.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, ‘Hayat Bursadaki gençlere güzel mottosuyla tanıttığı mobil gençlik kulübünde, gençlere bedava 4 GB internet sunan, çoğu firmada alışveriş indirimi sağlayan bölümler var.

Başkan Aktaş, buraya üye olan gençlerin teleferikte bir bilete bir, BUDO’da üç bilete bir bilet bedavaya sahip olacaklarını, ayrıca ayda bir kez ücretsiz otopark hakkını kullanacaklarını, BURFAŞ’ın sosyal tesislerinden de indirimli faydalanacaklarını müjdeledi. Mobil uygulamaya Bursa’da ikamet eden ve 15-29 yaş arası gençler üye olabilecek.

Bursa’nın 3 milyon 101 binlik nüfusunun 2 milyon 700 bininin, yani yüzde 66’sını 45 yaş altı gençlerin oluşturduğuna dikkat çeken Aktaş, daha seçim döneminde 6 vaat başlığından birinin de gençlere dönük projeler oluşturduğunu söyledi.

Aktaş, tüm gençleri mahalle gönüllüsü olarak kendilerine katılmaya da davet etti.

Uygulamanın Bursa’da gençler arasında ses getireceğini düşünüyoruz. Gençlerin uygulamayı telefonlarına indirmelerinde ve üye olmalarında yarar var.

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın’ın yazısının tamamı için tıklayın… 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X