Bursalı harika çocuklara Cumhurbaşkanı’ndan davet

Bursa’da, Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, insansız hava aracı projesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a anlatacak.

Bursalı harika çocuklara Cumhurbaşkanı’ndan davet

AK Parti Osmangazi Gençlik Kolları Başkanvekili Hakan Köprülüoğulları, Bursa ziyareti sırasında görüştükleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, insansız hava aracı ile ilgili projeyi anlatmak için öğrencileri Ankara’ya davet ettiğini söyledi. Köprülüoğulları, yaptığı açıklamada, 22 Ekim’deki Bursa ziyareti sırasında AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’un öncülüğünde görüştükleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ilçe gençlik kollarına bağlı lise birimi ile birlikte hazırladıkları insansız hava aracı projesini kısaca anlatma fırsatı bulduklarını söyledi. AK Parti teşkilatları olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “2023’de büyük Türkiye” hedefi doğrultusunda, yoğun çalışma yürüttüklerinin altını çizen Köprülüoğulları, siyaset dışında ülkenin ekonomik, kültürel ve teknolojik olarak gelişimi için projeler ürettiklerini kaydetti.

Köprülüoğulları, Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim gören gençlerin insansız hava aracı projesinin daha da geliştirilebileceğine ve üretimi yapılıp hem ülke savunması, hem de ekonomisine katkı sağlayacağına inandıklarını anlatarak, “Bursa ziyareti sırasında görüşme fırsatı bulduğumuz cumhurbaşkanımız, insansız hava aracı ile ilgili projemizi anlatmamız için bizi Ankara’ya davet etti. Görüşmeye Milletvekili Bennur Karaburun öncülük etti. Bu bizim için gurur verici bir olay. Hazırlıklarımız devam ediyor. Cumhurbaşkanımıza geniş bir sunum dosyası hazırlayacağız” dedi.

Bir yandan projenin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yürüttüklerini, diğer yandan da bu projenin hayata geçmesi için sanayicilerle görüştüklerini ifade eden Köprülüoğulları, “Gençlerimizin ürünü olan insansız hava aracının üretimi için de temaslarımız var. Önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a projeyi sunup onun değerli fikirlerini de alacağız. Daha sonra kendimize bir yol haritası belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X