Bursalı işadamları İtalya’da

BTSO’nun öncülüğünde, dünyanın en büyük tekstil ve hazır giyim makinaları fuarları arasında yer alan ITMA 2015’i zayeret eden heyet, hem sektördeki yeni teknolojileri inceliyor hem de ikili iş görüşmeleri yapıyor.

Bursalı işadamları İtalya’da
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi’yle işadamlarını dünyanın önde gelen fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Son olarak 230 kişilik heyet, İtalya’nın Milano kentinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük tekstil hazır giyim makinaları fuarları arasında yer alan ITMA 2015’e çıkarma yaptı. Yenişehir Havaalanı’ndan kaldırılan özel uçakla İtalya’ya giden Bursalı işadamları, sektördeki yenilikleri yakından inceleme fırsatı yakaladı.

YOĞUN BİR PROGRAM VAR

BTSO Başkanvekili İsmail Kuş ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın da aralarında bulunduğu BTSO heyeti, fuar ziyaretinin yanı sıra Milano’da bir dizi temasta bulunacak. Büküm makinelerinin dünyadaki tek üreticisi olan Marzoli Firması’nı gezecek olan işadamları, ITMA Fuarı organizatörü olan MP Italy Ventures SRL’nin BTSO onuruna düzenleyeceği resepsiyona da katılacak. Etkinlik kapsamında ayrıca Bursalı işadamları, İtalyan iş dünyası temsilcileri ile işbirliği masasında buluşacak.

YENİ PAZARLARIN YOLLARINI AÇIYORUZ

BTSO Başkanvekili İsmail Kuş, yaklaşık 3 milyon nüfusa sahip olan Bursa’nın otomotiv, makine ve tarım sektörlerinde güçlü bir potansiyel taşıdığını ifade ederek, “Avrupa’nın en büyük tekstil üreticisi ve tedarikçisi olan Türkiye’nin tekstil başkenti Bursa’dır. Bursa olarak tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerimizde 2023 yılında 70 milyar doların üzerinde bir ihracata ulaşmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda sektör temsilcilerimize yeni pazarların ve güçlü işbirliklerinin yollarını açan çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

İKİ YILDA 50 FUAR ORGANİZASYONU

Küresel Fuar Acentesi projesi ile 2 yıl içerisinde 50’yi aşkın fuar organizasyonu gerçekleştirdiklerini hatırlatan İsmail Kuş, şöyle devam etti: “Dünyanın dört bir yanında düzenlediğimiz bu fuarlara 2 bini aşkın işadamımız katıldı. Geçen ay makine sektör temsilcilerimizin katılımıyla 140 kişilik özel uçakla geldiğimiz Milano’ya bu kez tekstil sektöründeki üyelerimizden oluşan 230 kişilik heyetle özel bir organizasyon gerçekleştirdik. Üyelerimiz ITMA Fuarı’nda sektörlerindeki yenilikleri yakından görme fırsatı bulurken, yeni iş birliklerinin de yollarını arıyor.”

122 TÜRK FİRMASI VAR

Kentin en büyük fuar alanı olan Rho Fiera’da 200 bin metre karelik alana kurulan fuara 1.600 firma katıldı. 122 firma ile fuarda yerini alan Türkiye, metrekare olarak en çok alana sahip olan 3’üncü ülke oldu. Organizasyonda, örgü makinelerinden veri işleme tesislerine, kimyasal liflerden dijital baskı tekniklerine kadar sektörde kullanılan birçok ürün sergileniyor. 19 Kasım tarihine kadar açık kalacak fuara, 100 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X