Bursalı öğrencilerden 23 Nisan’da gündem olacak en özel klip

Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Bursa klibi hazırladı.

Bursalı öğrencilerden 23 Nisan’da gündem olacak en özel klip

2022 Yılında ‘Bursa’nın ufak tefek taşları’ türküsüne yaptıkları kliple gündeme gelen Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Korosu, bu kez de Keles yöresine ait olan ‘ben yemenimi al isterim’ türküsüne klip yaptı.

Okulun halk oyunları ekibi de, türkünün başında kaşık oyunu oynadı. Türkünün müziği, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından icra edilirken, klibin çekimleri de CHT Medya tarafından yapıldı.

Klipte kentin tarihi değerlerine yer verildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Bursa’nın tanıtımı için hazırlanan klip, okulun müzik öğretmenlerinden Derya Büke tarafından projelendirildi.

2022 yılında ‘Bursa İçin Söyle’ projesi kapsamında, Bursa’nın ufak tefek taşları türküsüne klip yaptıklarını hatırlatan Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Müzik öğretmeni Derya Büke, “Bu yıl da, ‘Bursa İçin Söyle-2’ projesi kapsamında ‘Ben Yemenimi Al İsterim’ türküsüne klip yaptık. Ortaya çok güzel bir proje çıktı, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu öğrencilerinin seslendirdiği türkünün klip çekimleri; Misi köyü, Koza Han, Hünkar Köşkü, Abdal Köprüsü, Balibey Han, Heykel tarihi belediye binası, Karagöz Müzesi, Tophane, 1. Murad (Hüdavendigar) Külliyesi ve Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu’nda yapıldı. Klipte ayrıca; Eskikaraağaç leylek köyü, Adem Amca ile Yaren Leylek, Gölyazı köyü, Misi köyü, Cumalıkızık köyü, Gemlik, Longoz Ormanları, Setbaşı Köprüsü, Su Düşen Şelalesi görüntülerine de yer verildi. CHT Medya adına klibin yönetmenliğini üstlenen Cihat Özkan ise, “Bursa’nın doğal ve tarihi güzelliklerini, kültürel mirasını daha iyi tanıtmak ve gelecek nesillere aktarabilmek için kentimizde çok daha fazla proje gerçekleştirilmesine ihtiyaç var. Kentimizin her bir köşesinde o kadar çok eşsiz tarihi değerler ve doğal güzellikler var ki, değil 1-2 tane, 500 tane klibe yetecek kadar görsel zenginlik var ama maalesef gerektiği gibi değerlendirilemiyor” diye konuştu.

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X