Bursalı otomotivciler yeni pazar arayışında

OİB, otomotiv yan sanayi alanında Türkiye’nin üretim altyapı ve ihracat gücünü ABD’de tescil ettirdi.

Bursalı otomotivciler yeni pazar arayışında

Fuara 13 otomotiv yan sanayi firmasıyla katılan OİB, burada yeni pazar arayışları kapsamında ikili ilişkilerin geliştirilmesi fırsatını da buldu. Türk firmaları, iddialı oldukları yan sanayi alanında janttan aküye, fren sistemlerinden plastik aksamlara, elektrik ve elektronik donanımlardan güç sistemlerine kadar çeşitli ürün gruplarının yer aldığı fuarda bu alanlardaki başarısını sergiledi. 

Yirmi üç ülkeden 459 firmanın katıldığı fuarı, 6 binden fazla profesyonel ziyaret etti. 120 seminerin gerçekleştiği fuarda, küresel otomotiv endüstrisinin hangi noktaya doğru ilerlediği de masaya yatırıldı. 

AĞIRLIĞIMIZI ARTIRMALIYIZ

OİB Başkanı Orhan Sabuncu, ABD’de kendilerini çok daha ileriye taşıyacak ihracat potansiyeli olduğunu bildiklerini kaydetti. Bu potansiyeli ve bunun yol haritasını ihracatçılara gösterebilmek için fuara katıldıklarını ifade eden Sabuncu gözlerinin her zaman yeni pazarlarda olduğunu vurguladı. 

Orhan Sabuncu, ”Birleşik Devletler de bizim için hedeflerimizi büyütebileceğimiz öncelikli pazarlardan biri. Burada Türk otomotiv endüstrisi olarak ağırlığımızı artırmalıyız. İnanıyorum ki bu etkinlikle başarımıza yeni halkalar ekleyeceğiz. ABD pazarına ihracatta başarımızı artıracağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X