Bursalı polisten iyi haber

Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristler tarafından bombalı araçla yapılan saldırı sonrasında yaralanan Bursalı polis memuru Orhan Tunç’un annesi Rahize Tunç, dua ederek iyi haberini beklediklerini söyledi. Anne Tunç, ‘Haber aldık durumu iyiymiş Allah’a şükü

Bursalı polisten iyi haber

Şırnak’ın Cizre ilçesinde geçtiğimiz cuma günü teröristler tarafından devriye görevini yapan güvenlik güçlerine düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan Bursalı polis memurunun ailesi dua bekliyor. Hain saldırıda 5 polis memuru yaralanmıştı. Tedavisi Batman Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde devam eden Orhan Tunç’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

 

 

Polis memuru Orhan Tunç’un ailesi Bursa’nın Gürsu İlçesi’nde ikamet ediyor. Babası Erdal Tunç ise MHP Gürsu ilçe yöneticisi. Olaydan sonra baba Erdal Tunç ile amcası Batman’a gitti.

 

ANNE: ALLAH ONU BİZE BAĞIŞLADI

Orhan Tunç’un annesi Rahize Tunç, son aldıkları habere göre oğullarının durumunun iyi olduğunu belirterek, “Son olarak haber aldığımız habere göre oğlumuz Allah’a şükür tehlikeyi atlatmış. Haber aldık durumu iyiymiş Allah’a şükür. Şu anda tehlikeyi atlatmış. Çok iyi şuanda kendisi, babası ile konuştum. Allah bize bağışlamış sonuçta kendisini. Babası ‘iyi durumu’ dedi, ‘tehlikeyi atlatmış’ dedi. ‘Çok şükür şu anda dedi; inşallah doktoruyla birazdan görüşeceğiz’ dedi. Uyutmaya çalışıyorlarmış ki başında bir hasar olmasın diye.” şeklinde konuştu. 

Oğlunun durumu ile ilgili eşinin işyerine Batman’dan açılan telefonla ‘oğlunuz kaza geçirdi’ şeklinde haber verildiğini anlatan anne Tunç, “O da gelip bize bildirdi ve gitti daha bir şey bilmiyoruz. Cumartesi günü öğleden sonra Batman’a gittiler. Bu gün son olarak biraz önce görüştük. Durumu şuanda iyi inşallah.” dedi. 

HENÜZ İKİ AYLIK POLİS

Oğlunun henüz iki aylık polis olduğunu anlatan anne Rahize Tunç, şöyle devam etti: “Oğlum henüz iki aylık polisti. İlk görev yeri idi burası. Kendisi Balıkesir’den mezun oldu. Benim üç tane oğlum var. En küçüğü 7. sınıfta okuyor. Diğeri ise 18 yaşında çalışıyor. Olayın nasıl olduğuna dair net bilgimiz yok. Sonuçta bize bir anda haber geldi, televizyondan da isim falan vermedikleri için bilmiyorum.” 

Polis memuru Orhan Tunç’un dayısı Alişan Demir ise, herkesten dua beklediklerini anlatırken, “Milletten dua bekliyoruz. Dua etsinler, şuanda uyutuluyor kendisi. Aldığımız haberlere göre henüz bir tehlike görünmüyor. Babası ve amcası orada. Aldığımız bilgilere göre henüz bir sıkıntı görünmüyor.” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X