Bursalı tekstilciler New York’ta yeni işbirliklerinin peşinde

Bursalı tekstilciler New York’ta iki koldan yeni işbirliklerinin peşine düştü. Türk Ticaret Merkezi’nde yerini alan firmalar iki görüşmeleri yaparken, bir grup da Première Vision’da ürünlerini sergiledi. 

Bursalı tekstilciler New York’ta yeni işbirliklerinin peşinde
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde New York’ta hayata geçen Türk Ticaret Merkezi’nde faaliyet gösteren Bursalı tekstili sektörü temsilcileri düzenlenen ikili iş görüşmelerinde yeni işbirliklerinin kapılarını araladı.
BTSO, Bursalı firmaların dünya ekonomisine yön veren marka şehirlerdeki konumunu güçlendirmeyi sürdürüyor. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde, BTSO destekleriyle hizmet gösteren New York Türk Ticaret Merkezi’nde ofis açan Bursalı firmalar ihracatını artırmaya devam ediyor. ABD ekonomisinin kalbi olan New York Manhattan bölgesinde ve Empire State binasının hemen yanında olan merkez, Bursalı firmaların global pazarda etkin birer oyuncu olmasını sağlıyor.

ÜRÜNLERİ DİKKATLE İNCELEDİLER

BTSO, New York TTM’de önemli bir organizasyon daha gerçekleştirdi. Merkezde ofisi bulunan Bursalı ev tekstili sektörü temsilcileri, Ev Tekstil Ürünleri Birliği Derneği (HFPA) üyesi ithalatçı firmalarla buluştu. HFPA Başkanı Jeff Kaufmann ve Türkiye New York Ticaret Ataşesi Ahmet Selçuk Nalbant’ın da firmalara eşlik ettiği organizasyonda merkeze gelen HFPA Derneği Üyesi firmalar, gün boyu Bursalı tekstilcilerin ürünlerini inceledi. Şirket temsilcileri ile birebir görüşen ABD’li firma temsilcileri, ürünler hakkında detaylı bilgiler aldı.

İLİŞKİLER DAHA İYİ BOYUTA GELECEK

HFPA Başkanı Jeff Kaufman, Bursalı ev tekstili sektörü ile ABD’deki firmalar arasında güzel bir işbirliği organizasyonu gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Bu etkinlik firmalarımız arasındaki ticari ilişkilerin daha iyi boyutlara gelmesine imkan sağlayacak. Türk Ticaret Merkezleri ABD’deki sektör temsilcilerinin Bursalı firmalara daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Merkezde yer alan firma sayısının artması bu işbirliğini daha da güçlendirecektir” diye konuştu.

PREMİERE VİSİON’DA GÖVDE GÖSTERİSİ

Küresel tekstil ve moda üreticilerinin buluştuğu Première Vision New York fuarına Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) 11. kez milli katılım organizasyonu düzenledi. 16-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen fuara 26 Türk tekstil firması katıldı. UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, ”Türk firmalar, ABD’li yatırımcılar başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen iş insanlarına Türk tekstil sektörünün global pazardaki güçlü imajını bir kez daha gözler önüne serdi. 26 Türk tekstil firmasının yer aldığı fuarda kumaştan aksesuara, deriden hazır giyim ve tasarım ürünlerine kadar birçok ürün ve ürün grubunu sergilendi. Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk tekstil sektörünün güç birliğine sahne oldu” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X