Bursalılar bu habere dikkat! Tam sayıları OLAY açıklıyor…

Bursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa’da şu an itibariyle günlük koronavirüs vaka sayısı, yoğun bakımdaki hasta sayısı, hastanedelerde yatan hasta sayısı ve daha bir çok önemli bilgiyi OLAY aracılığıyla duyurdu…

Bursalılar bu habere dikkat! Tam sayıları OLAY açıklıyor…

Derya Demir PINAR

Alınan önlemlerle vaka sayıların düştüğünü, yoğun bakımlarda da ciddi bir rahatlama olduğunu da dile getiren Yavuzyılmaz, rakamları tek tek açıkladı…

İl Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, şunları söyledi: “İl genelinde korona pozitif 130 yoğun bakım hastamız var. Bunların 55 tanesi entübe. Hastanelerimizde toplam yatan sayı da 450 civarı. Şu anda bizim için iyi bir rakam. Günlük vakamız 250’nin altına düşmüş duurmda. İstatisiklere göre ölüm oranları 50-60 yaş arasında gerçekleşiyor. Yine yoğun bakıma giriş yaşı 40 yaş ve üzerine düştü. Aşı yaptırmayan grupların koronayı daha ağır atlatıyor.”

Ambulans helikopter hızır gibi yetişiyor
İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ambulans helikopter, zamanla yarışarak 3 bin 246 hastayı kurtardı. İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, 2009 yılından bu yana hizmet veren ambulans helikopterin en geç 7 dakika içinde kalktığını belirterek, “Ambulans helikopterde bir doktor, bir yardımcı sağlık personeli, mevzuata uygun biri sorumlu, biri de yardımcı olmak üzere 2 pilottan oluşan 4 görevli bulunuyor. Yoğun bakım donanımlı helikopter ambulanslar, daha çok ulaşımın zor olduğu, kırsal alanlarda, yakın uçuşlarda ve kara ambulansı ile nakli uygun görülmeyen hastaneden hastaneye istenilen transferlerde kullanılabiliyor. Her ambulans helikopter hasta taşıyabilir, ama her hasta ambulans helikopter ile taşınamaz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X