Bursa’nın bu projesi unutuldu mu?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, bir okurunun Beşyol kavşağı projesiyle ilgili gelen mesajını köşesine taşıdı…

Bursa’nın bu projesi unutuldu mu?

Aydın, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bizim öteden beri Yalova Yolu olarak bildiğimiz caddenin adı İstanbul hayranı eski bir valinin önerisiyle İstanbul Caddesi olarak değiştirilmişti.

Artık biz de alıştık İstanbul Caddesi demeye. İstanbul ise Bursa’yı hep kendisinin arka bahçesi olarak gören dev bir metropol.

Burada oturan okurlarımızdan Ramazan Güler önceki gün elektronik postamıza bir ileti göndermiş.

“İstanbul Caddesi Beşyol kavşağının durumu nedir ve nasıl olacak” diye soruyor.

Devamında da şu soruları yöneltmiş:

“Seçimlerden önce Büyükşehir Belediyesi’nin ihalesini verdiği yüklenici firma tarafından hızlı bir çalışma içinde kavşağı bitirme çabaları vardı. Görülen o ki, seçimden sonra neredeyse iki aya yakındır kavşaktaki çalışmalar tamamlanamadan, tabiri caizse yarım yamalak açıldı. Buradaki çevre düzeni, tabela, yol çizgileri, aydınlatma gibi işler ne zaman tamamlanacak?”

Okurumuz, T-2 hattının geçtiği hemzemin kavşağın ne zaman kaldırılacağını da sormuş, ardından şunları da eklemiş:

“Bununla birlikte kavşak çevresi dönüşüm için açılan alanlarda elle tutulur gözle görülür ne zaman ilerleme olacak?Yoksa buraların kaderi başka bahara mı kaldı?”

Okurumuz belli ki, tebrik fasılları yüzünden işlerine bir türlü koyulamayan belediye başkanlarımıza da, “Artık icraata geçme zamanı gelmedi ki, burada zaten ilerleyen bir süreç vardı. Bu bölgenin insanları yine umutsuzluğa mı mahkûm olacak” diye de hatırlatma da bulunmuş.

HABERİ PAYLAŞ
2 adet yorum var

2 adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X