Bursa’nın caddeleri ressamlara emanet

Kent estetiğine yönelik çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, ana caddelerdeki tretuvar bozukluklarını gidererek görüntü kirliliği oluşturan duvarları ressamlarla adeta tablo haline getiriyor.

Bursa’nın caddeleri ressamlara emanet

 

Yıldırım’a bağlı Beyazıt Caddesi üzerinde sürdürülen çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 80 kişilik ekiple her gün Bursa’nın tüm caddelerini karış karış kontrol ettiklerini belirterek, müdahale gerektiren alanları zaman geçirmeden düzenlediklerini ifade etti. 

Başkan Altepe, Haşim İşcan Caddesi’ni Eğitim Caddesi’ne bağlayan Beyazıtpaşa Caddesi’nde kent estetiğine yönelik çalışmaları inceledi. Burada tretuvar düzenleyen işçilerle duvar boyayan ressamlardan yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Altepe, eline fırça alarak kendisi de personele eşlik etti.

80 PERSONELLE GECE GÜNDÜZ MESAİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehirdeki kötü yapıların insanları olumsuz etkilediğini söyledi.

 

Bu nedenle başta ana caddeler olmak üzere Bursa’nın her köşesinde göze batan bina, yol ve tretuvarların tamamını elden geçirdiklerini, bunları estetik hale getirdiklerini belirten Başkan Altepe, “Her geçen gün kabuk değiştiren Bursamızın gerçek anlamda çağdaş bir kent olması amacıyla kurduğumuz Kent Estetiği Şube Müdürlüğümüz 80 personelle hizmet veriyor. Personelimiz arasında inşaatçılar, boyacılar ve ressamlar var. Sahip olduğumuz insan kaynağıyla göze batan her noktaya anında müdahale ediyoruz” dedi.

Başkan Altepe, Büyükşehir’in Bütünşehir olmasıyla Yıldırım’ın da verilen hizmetlerden nasibini aldığını ifade etti.

 

Haşim İşcan Caddesi’ni Eğitim Caddesi’ne bağlayan Beyazıtpaşa Caddesi’nin de bu kapsamda düzenlendiğini söyleyen Başkan Altepe, “Bu caddemizde çok kötü görüntüler mevcuttu. Tretuvar ve korkulukları düzenleyerek duvarları boyadık. Boyanan duvarlara ressamlar eliyle desenler çizdik. ‘Çağdaş kent Bursa’ diyoruz. Avrupa şehrinde güzellikler olmalı. Çirkinlikler kalkmalı. Bursamızın her bir tarafında bu düzenlemeler yapılıyor. Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Her şey daha güzel ve yeşil bir Bursa için” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X