Bursa’nın dağ ilçelerine konforlu ulaşım için çalışmalar sürüyor

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde mevcut yolları daha sağlıklı hale getirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında dağ ilçelerinden Orhaneli’nde de sathi kaplama ve sıcak asfalt çalışmalarıyla yolların kalitesi arttırıldı.

Bursa’nın dağ ilçelerine konforlu ulaşım için çalışmalar sürüyor
HABERİ PAYLAŞ

Orhaneli’nin Söğüt Mahallesi’nde 1 kilometre, Yakuplar’da 2 kilometre, Karesi-Firuz bağlantı yolunda 2,7 kilometre ve Kusumlar Mahallesi’nde de 3 kilometre sathi kaplama çalışması tamamlanırken, Gümüşpınar Mahallesi’nde ise 3,5 kilometre sıcak asfalt çalışması yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sadece kent merkezinde değil 17 ilçede de ulaşım yatırımlarına öncelik verdiklerini belirterek, asfalt sezonu başında belirledikleri hedefe adım adım ilerlediklerini söyledi. Orhaneli başta olmak üzere tüm ilçelerde ekiplerin gece gündüz çalıştığını ifade eden Aktaş, “Bursa’nın her köşesine ulaşımın daha kolay olması için tüm ekiplerimizle, ilçelerimizde de yol yapım ve bakım faaliyetlerimize hızla devam ediyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X