Bursa’nın dev fabrikasında eylem!

Dünya otomotiv devi Renault’un Bursa’daki fabrikasında işçiler, 3 yıl denildiği halde 4 yıla çıkarılan banka promosyonu ile ilgili yemekhanede eylem yaptı. Masalara tabak çatallarla vuran işçilerin eylem görüntüleri sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

Bursa’nın dev fabrikasında eylem!

Renault fabrikasında 2017 yılında yapılan anlaşma gereği banka promosyonlarının 3 yıllık olduğu işçilere bildirilmişti.

Fakat fabrikadan dün yapılan açıklamada, banka promosyonlarının 4 yıllık olduğu açıklandı. Renault işçileri banka promosyonlarını protesto etmek için bugün eylem yaptı.

Bursa’da bulunan Renault fabrikasında banka promosyonlarının 4 yıl olacağının açıklanması üzerine işçiler, fabrika yemekhanesinde eylem yaparak seslerini duyurdu. (İHA)

HABERİ PAYLAŞ
2 adet yorum var

2 adet yorum var

  1. Eyleminizi, yapın hayırlı olsun da ,yarın fabrikayı kapatırlarsa ağlamayın.Öyle bir fabrikada çalıştığınızın değerini bilin.

    1. Diyorsun ki devamlı şükret aza kanaat getir hiç para vermeseler bile en azından bir işim var de diyorsun sizin gibi kafalar yüzünden zaten işçiler devamlı ffakirleşiyor patronlar daha çok zenginleşiyor

Yoruma kapalıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X