Bursa’nın en akıllı kamu binası Osmangazi’de

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İlçe Kaymakamı Necdet Türker ile birlikte yapımı tamamlanan, Bursa’nın en akıllı kamu binası Soğanlı Kültür Merkezi’ni gezerek bilgi aldı.

Bursa’nın en akıllı kamu binası Osmangazi’de
HABERİ PAYLAŞ

Sahip olduğu fonksiyonel özellikleri ve kendi kendini kontrol edebilen otomasyon sistemi sayesinde Bursa’nın en akıllı kamu binası konumunda olan Soğanlı Kültür Merkezi, önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle hizmete açılacak. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, açılış öncesi Osmangazi Kaymakamı Necdet Türker’e kültür merkezini gezdirerek binanın teknik özellikleri hakkında bilgi verdi. Dündar, toplam 8 bin metrekare inşaat alanına sahip olan ve otomasyon tertibatı için 80 bin metreden fazla kablonun döşendiği kültür merkezinin, özel sektörün bile önüne geçen bir kamu binası olduğunu söyledi.

Yangın, havalandırma, güvenlik, aydınlatma, bina işletim sistemleri gibi tamamı merkezi sistemle kontrol edilecek olan Soğanlı Kültür Merkezi’nin her şeyiyle örnek bir proje olduğunu ifade eden Dündar, “Soğanlı Kültür Merkezi, içerisinde kültürel ve sanatsal etkinliklerin yapılabileceği, sergilerin açılabileceği, OSMEK kurslarının düzenlenebileceği salonların yer aldığı, gıda ve erzak yardımlarının yapılabileceği bir aşevi ile, gençlerin vakit geçirebileceği spor salonu ve kafeteryanın bulunduğu komplo bir tesis. Akıllı bina formatında inşa ettiğimiz bina, otomasyon sistemi sayesinde 24 saat gözetim altında tutulacak. Olası bir yangın, havalandırma, bilgi işlem arızası gibi durumlarda, bu arızaların merkezi sistemde belirlenip kısa sürede giderilmesi sağlanacak. Kurulan güneş enerji sistemi sayesinde binamız sıcak su ihtiyacı da kendisi karşılayacak” dedi.

 

Osmangazi Kaymakamı Necdet Türker ise, Soğanlı Kültür Merkezi’nin gerek mimarisi, gerekse de teknolojik özellikleri ile takdire şayan bir yapı olduğunu belirterek, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı böyle önemli bir kültür merkezini Bursa’ya kazandırdığı için tebrik etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X