Bursa’nın en büyük açık pazarı kaldırılıyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa’nın en büyük sokak pazarı olan Pazar Pazarı’nı iki veya üç noktada kurulacak kapalı pazar yerlerine taşıyacaklarını söyledi.

Bursa’nın en büyük açık pazarı kaldırılıyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Pazar Yerleri ve Pazarcılar İşletme Kooperatifi’ne iade-i ziyarette bulundu. Kooperatif Başkanı Mehmet Çakman ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Dündar, “Gerek pazarcı esnafımızın daha iyi şartlar da çalışması gerekse de vatandaşlarımızın hijyenik ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa’da pazarlar genelde sokaklarda kuruluyor. Biz bu pazarları sokaklardan kaldırarak, inşa ettiğimiz kapalı pazar alanlarına taşıyoruz. Artık pazarlardaki alış veriş anlayışı değişti. Vatandaşlarımız daha iyisini daha kalitelisini talep ediyor” dedi.

Alışverişin daha sağlıklı ve hijyenik şartlarda yapılması adına yeni dönemde 10 tane kapalı pazar alanı inşa etmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Dündar, “Geçtiğimiz dönem 7 tane kapalı pazar yerini Bursa’ya kazandırdık. Bu dönemde Bursa’nın en büyük açık pazarı olan ve 5 tane mahalleyi etkileyen Pazar Pazarı’nı iki veya üç noktada kurulacağımız kapalı pazar alanlarına taşımayı planlıyoruz. Pazar Pazarı şu an kontrolden çıkmış durumda. Kimin esnaf, kimin alış veriş yapan vatandaş olduğu anlaşılamaz hale gelmiş. Caddenin her sokağı adeta bir pazar alanı olmuş. Pazar Pazarı’nın toparlanması, sokağında tekrardan yaşanabilir hale gelmesi için çalışmalarımıza hız verdik. Pazarcı esnafımıza satış yapabilecekleri modern mekanlar sunmak istiyoruz” diye konuştu.

Kapalı pazar alanı çalışmalarının vatandaş ve esnaf tarafından kabul gören ve talep edilen projeler olduğunu ifade eden Başkan Dündar, Türkiye’deki birçok belediyenin kendilerinden kapalı pazar alanı projelerini istediğini sözlerine ekledi.

Bursa Pazar Yerleri ve Pazarcılar İşletme Kooperatifi Başkanı Mehmet Çakman da, pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması için yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Dündar’a teşekkürlerini sunarak, “Osmangazi Belediyesi’nin yapmış olduğu kapalı pazar yerleri tüm Türkiye’ye örnek oldu. Bursa Pazar Yerleri ve Pazarcılar İşletme Kooperatifi olarak biz de Osmangazi Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışarak pazarcı arkadaşlarımızın sıkıntılarının çözümüne yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X