Bursa’nın en riskli ilçesinde 3 büyük adım

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ı ağırlayan Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren’in dikkat çeken projelerini köşesinde paylaştı…

Bursa’nın en riskli ilçesinde 3 büyük adım

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Geçen hafta… Felaket senaryosuna göre Gemlik merkezli 6.7 şiddetinde deprem tatbikatı gözleri Gemlik’e çevirdi.

Bu tatbikatın ardından…

Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar hafta içinde Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren’i, seçilmesi nedeniyle kutlama amaçlı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, Cavit Çağlar: Fırtınalı Bir Yaşamöyküsü adlı kitabını da Başkan Deviren’e armağan eden Çağlar’a, siyasette yol arkadaşı Erman Yerdelen ile kitabın yazarı Hulusi Turgut da vardı.

Biz de…

Olay Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan, Olay TV’nin son genel müdürü İsmail Öztat ve meslektaşımız İhsan Aydın’la birlikte takip ettik.

Sohbet sırasında…

Deviren’e, geçen hafta yapılan Gemlik Depremi tatbikatının kente yansıması ve belediyenin neler planladığını sorduk.

Söze…

2017’de dönemin Gemlik Belediye Başkanı olan Refik Yılmaz’ın başlattığı ve son 8 yıldır bir şey yapılmadığını vurguladığı Cihatlı konutlarını anımsatarak başlayıp, planladığı Gemlik için 3 büyük adımı açıkladı:

Bir…

“Cihatlı’da 360 konut var. 40 da hak sahibi bulunuyor. Oradaki arazilerimizi kentsel dönüşüm için kullanacağız.”

İki…

“Gemlik Belediyesi’ne geçmiş yaklaşık bin dönüm araziyi Kent Konseyi aracılığıyla emeklilerimize icar usulü vereceğiz. Boş araziler tarımsal üretime kazandırılırken, emekliler de ekonomiye katılacak.”

Üç…

“Doğa dostu yeşil enerjiyi önemsiyoruz. Gemlik üzerindeki tepelere güneş enerjisi tarlası düşünüyoruz.”

Ardından…

“Gemlik’in felakete hazırlıklı olması gerektiğini” vurgulayıp şunu söyledi:

“Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’yla depremde Hatay’a gönderdiğimiz 116 konteyner geldi, Hara’ya kurduk.”

Sonra da şu bilgiyi verdi:

“3 noktada çadır ve konteyner kent planladık. Biri Hara, biri hastane yanındaki hafriyat döküm alanı, biri de Muratoba’da.”

Ayrıca…

Yaşlı Bakım Evi yanındaki 500 dönüm alan da bu amaçla rezerv tutuluyor.

 

Kalpler Gemlik için atıyor

Her yerde… “Bursa benim şehrim” diyen Cavit Çağlar,  hafta içi Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren’i ziyaretinde, yazlığının olduğu Kurşunlu’ya kazandırdığı Yeşim Tatil Sitesi nedeniyle bir yanının Gemlik olduğunu söyledi

“Gemlik’e güzel işler yapacağınıza inanıyorum. Yanınızdayız” diyen Çağlar’a Deviren şöyle karşılık verdi:

“Bursa’mıza ve Bursaspor’umuza verdiğiniz desteklerle ayrı yeriniz var. Türkiye’nin yetiştirdiği ender devlet adamlarındansınız. Tecrübenizden yararlanmak isteriz.”

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
3 adet yorum var

3 adet yorum var

  1. Gemligin gerçek sorununu sanırım kimse ele almayacak gerçi gemligin gerçek sorununu ele almak ciddi bir cesaret ister bu cesarete de refik yilmazdan sonra kimse kalkışmadı tarihi insanlar yazar tarih cesur yürekli insanları yazar bu durumda tarih refik yılmazı altın harfler ile yazacak gerisi ise sadece keşkelerin sözcüklerinde kalacak malesef

  2. Önce su köpek sorununu çözsünler gemli k.kumla sahili köpek barınağı oldu insanlar plajda köpek pisliginde yatiyo veterlikte hala o eski bayan varsa durum değişmez kopekcilerle iş birliği yapiyo değişen bir şey olmuyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X