Bursa’nın en yaşlı öğrencisi mezun oldu!

Bursa’nın en yaşlı öğrencisi lise diplomasını aldı.

Bursa’nın en yaşlı öğrencisi mezun oldu!

Yeni yönetmeliklere uygun olarak öğrencilerine farklı yöntemlerle Lise diploması kazandıran Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi bir ilke daha imza attı.

Bursa BESOB Başkan Vekili olan, Erkek Terziliği dalında Ustalık Belgesi sahibi olarak 12. Sınıfa kayıt olup bu sınıfı başarıyla bitiren Fahrettin Bilgit diplomasını Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’ndan aldı.

Kaymakam Kurtbeyoğlu’nun “Fahrettin Bey bundan sonraki hedefiniz nedir?” şeklindeki sorusuna Bilgit, “Ömrüm boyunca hiç bir zorluktan yılmadım. Bursa’nın Yenişehir ilçesinde terzi çırağı olarak başladığım meslek hayatıma çok değişik pozisyonlarda ve iş ortaklıklarında devam ettim. Şu an Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili olarak görev yapmaktayım. Bu yıl Üniversite imtihanına da girdim, öncelikli hedefim Adalet Meslek Yüksek Okulu okumak.” diye cevap verdi. Bu cevap başta Kaymakam Kurtbeyoğlu olmak üzere orada bulunanlar üzerinde hayranlık uyandırdı.

Kaymakam Kurtbeyoğlu, Mesleki Eğitim Merkezlerinde ilköğretim veya ortaokul mezunu olan Kalfa ve Ustalık sahiplerine bir yıl eğitim verilerek “Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” diploması verilmesinin büyük kolaylık sağladığını belirtti.

Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sakıp Yalta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İlhami Kösem ve Merkez Müdürü Vedat Kırbaş katıldığı tören tebrik ve iyi niyet dilekleriyle sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X