Bursa’nın firması Burpol Polimer’in gurur ödülü… Türkiye’nin en iyisi seçildi…

Burpol Polimer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde; Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışmasında ‘Sürdürülebilir ve En Çevre Dostu’ Türkiye birinciliği ödülüne layık görüldü.

Bursa’nın firması Burpol Polimer’in gurur ödülü… Türkiye’nin en iyisi seçildi…

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.​

Cumhuriyetin 100. yılına denk gelmesi ile de ayrı bir anlam kazanan ve ‘Kadın istihdamını en fazla artıran şirketler’ ile ‘Girişimci kadın gücü’ ana başlıkları altında gerçekleştirilen törende; ‘Sürdürülebilir ve En Çevre Dostu’ ödülünü Bursa’nın firması Burpol Polimer Plastik AŞ aldı.

İLKAY YILDIRIM’IN GURUR GÜNÜ

Ödülünü TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk’ün elinden alan Burpol Polimer Genel Müdürü İlkay Yıldırım, bu prestijli ödülü almanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Bu ödül, sadece benim için değil, aynı zamanda ekibim için de büyük bir başarıyı temsil ediyor. Girişimcilik yolculuğum, zorluklar ve engellerle dolu olmasına rağmen, her zaman tutkumun inancının dürüstlüğümün devamına devam ettim.

Bu durumda, kadınların iş dünyasındaki yükselişlerinin ve kendi kaderlerini seçmelerinin mümkün olduğu bir tanesidir. Kadın girişimciler olarak sizlere sesleniyorum; Cesaretinizden asla vazgeçmeyin. Her engel, gelindiğinde sizi daha da güçlendirir.

Son olarak, bu ödül, tüm rekabetli ve cesur kadın girişimcilere emekçi kadınlara adıyorum. Hayallerinizi takip edin ve dünyayı değiştirecek yenilikler yaratmaya devam edin. Üreten büyüyen güçlü Türkiye için bir daha ve yeniden Üreten Güçlü kadınları en yüksek sesimle selamlıyorum” dedi.

BURPOL POLİMER

Burpol; Türkiye’nin plastik atıklarından yüksek performanslı plastik hammadde üreterek, ağır sanayiye kazandıran, yatırım stratejilerini de Ar-Ge  ve üretim hatlarında devam ettirmeyi hedefleyen güçlü bir firma. ‘İleri görüş geri kazanım’ sloganı ile yola çıkan Burpol Polimer, plastik sektöründe atık ve atıl olan plastik atıkları kendi know how ‘ı ile geliştirip üreterek otomotiv sanayinin kullanımına hazır hale getiriyor. Post endüstriyel ve endüstriyel atıkları yüksek performanslı plastik hammaddeye dönüştürüyor.

Faaliyetine 2015 yılında başlayan Burpol Polimer, yüzde 100 geri dönüşümlü ürünlerden yüksek performanslı plastik compoundlar üreterek, ağır sanayiye kazandırıyor. Yüzde 80 otomotiv sektörüne hizmet eden firma, ayrıca beyaz eşya, mobilya, elektrik ve ambalaj sektörlerine hizmet veriyor. Ar-Ge çalışmalarıyla da öne çıkıyor. Post endüstriyel (evsel atık) ve endüstriyel plastik atıkları toplayıp, filtreleme-temizlik-yıkama-kırma işlemlerinden sonra hammadde haline getirerek, yeniden ağır sanayiye kazandıran Burpol, yüzde 100 geri dönüşümlü ürünlerden yüksek performanslı polipropilen compoundları üretiyor.

ÖDÜL ALAN ŞİRKETLER

I-Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket

1.Gürmen Giyim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

2.Halsan Halı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

3.Trakya Özel Sağlık Tesisleri Anonim Şirketi

 

II- Girişimci Kadın Gücü

  • En Çevre Dostu Kadın Girişimci

Burpol Polimer Plastik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

 

  • En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci

Elman Otomasyon Sistemleri Elektrik Elektronik Mühendislik Bilişim Restoran Tarım Gıda Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

 

  • İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci

Miktar: Ak Celep Pamuk Gıda Tarım Ürünleri Tekstil ve Turizm Sanayi Ticaret İthalat İhracat Limited Şirketi

Oran: Umdasch Madosan Raf Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

 

  • En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci

1.Asya Entegre Atık Yönetimi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

2.Patiswiss Çikolata Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

3.Batı Plus Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

4.Harga İnşaat Turizm Ltd. Şti.

5.Bade Kumaş Tekstil Konfeksiyon Turizm İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketi

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X