Bursa’nın ilk ve tek kadın belediye başkanı unutulmadı

Bursa’nın ilk ve tek belediye başkanı Şükran Yemişçioğlu, kabri başında anıldı.

Bursa’nın ilk ve tek kadın belediye başkanı unutulmadı
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’da 1973-1976 tarihlerinde Karacabey belediye başkanlığı yapan Şükran Yemişçioğlu mezarı başında dualarla anıldı. Yemişçioğlu’nun başkanlık koltuğuna oturduğu tarihe farkındalık oluşturmak için düzenlenen ziyarette Bursa Kent Kültürü Derneği Başkanı Mutlu Çınar, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, Bacıbey Çalışma Gurubu Koordinatörü Dilek Durak ve seçilmiş kadınları temsilen Kükürtlü Mahallesi Muhtarı Aynur Balkan yer aldı.

İlçeye gelen bayanlar ilk olarak Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı makamında ziyaret ederek konuyu gündeme getirmek istediklerini iletti. Gerçekleşen görüşmede “Bizler ilk olarak, Şükran Hanımın makamının bugünkü sahibi olan size gelerek duygu ve düşüncelerimizi ifade ettik. Bursa’nın ilk ve tek değeri olan Şükran Hanım 1973’te bu koltuğa seçilmiş. Ne güzel ki onun adını taşıyan bir kültür merkeziniz var. O salonda 8 Mart’ta, Bursa’yı görmek istiyoruz. Sizlerin de bu konuda desteğini kazanırsak çok mutlu olacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X