Bursa’nın kritik odasında seçim heyecanı! Başkan Murat İlkme yeniden aday…

TMMBO Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nin 16-17 Aralık’ta yapılacak Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Murat İlkme yeniden aday olduğunu açıkladı. İlkme, ‘Başardıklarımız bizi yapacaklarımız konusunda daha da umutlandırdı. Heyecanımız ve hayallerimiz katlanarak devam etti. Şimdi ilk günkünden daha büyük bir heyecan ile 16-17 Aralık 2023 tarihinde yapılacak 13.Dönem Şube Yönetim Kurulu’na adayız’ dedi…

Bursa’nın kritik odasında seçim heyecanı! Başkan Murat İlkme yeniden aday…
TMMBO Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi’nin 16-17 Aralık’ta yapılacak Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Murat İlkme yeniden aday olduğunu açıkladı.
İlkme, yönetim kurulunda beraber çalışacağı arkadaşlarını da tanıttığı açıklamasında, ‘Başardıklarımız bizi yapacaklarımız konusunda daha da umutlandırdı. Heyecanımız ve hayallerimiz katlanarak devam etti. Şimdi ilk günkünden daha büyük bir heyecan ile 16-17 Aralık 2023 tarihinde yapılacak 13.Dönem Şube Yönetim Kurulu’na adayız’ dedi…
İlkme’nin adaylık açıklaması şöyle;
Değerli Meslektaşımız;
23 Ocak 2022 tarihinde yapılan 12.Dönem Şube Yönetim Kurulu Seçimi için; “odamız, mesleğimiz, kentimiz ve üyelerimize yönelik ortaya koyduğumuz amaç ve hedeflerle” yola çıkmış, siz değerli meslektaşlarımızın oyları ile yönetime seçilmiştik. Bu dönemde yola çıktığımız amaç ve hedefler doğrultusunda oluşturduğumuz yol haritası ile birçok çalışmayı başardığımıza inanıyoruz. Kent ve meslek paydaşlarımız olan kurumlarla ilişkilerimizi ve diyaloğumuzu kuvvetlendirerek; Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri, Üniversiteler, BTSO, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, TMMOB ve BAOB bünyesindeki meslek odaları, diğer STK’lar ile birçok ortak çalışmalara imza attık, birçok ortak çalışma için gerekli ön çalışmaları tamamladık.  Basın ile ilişkilerimizi güçlendirdik, konu “kent ve planlama” olunca kenti ilgilendiren birçok meselede basının ilk başvurduğu kurumlardan biri haline geldik. Mesleğimiz ve kent ile ilgili konularda birçok canlı yayın, gazete haberi, köşe yazısı, internet haberi yapılmasını sağladık. Bu dönemde yaşadığımız ülke tarihimizin gördüğü en büyük doğal afetlerden olan 6 Şubat Kahramanmaraş Depremleri sonrası kentlerimizi afet riskine dayanaklı hale getirilmesi için çağrıldığımız her yerde, bazen çağrılmayı beklemeden gidip görüşlerimizi aktardık. Birçok basın programına katılarak yapılması gerekenleri anlattık.  Hem şube olarak hem de TMMOB ve BAOB bütünlüğünde üyelerimize yönelik birçok aktivite ve çalışmalarda bulunduk. TMMOB ve BAOB bünyesinde gerçekleştirilen konser, panel, turnuva vb. etkinliklere katkı koyduk, içinde yer aldık. Şubemiz bünyesinde gezi, piknik, kahvaltı, geleneksel şehircilik yemeği düzenleyerek üyelerimizle bir araya geldik. Cumhuriyetimizin 100.yılını düzenlenen etkinliklerde oda çelengimizi sunarak hep beraber kutladık. BTÜ Öğrencilerimizle birlikte Dünya Şehircilik Günü Kolokyumuna katıldık. Eski Başkanlarımızdan A.İsmet Betin adına şube tarihimizde ilk kez “basın ödülleri“ verdik. Oluşturduğumuz çalışma grupları, üniversite öğrencileri grupları ile mesleki konularda üyelerimizle birlikte hareket ettik. Başardıklarımız bizi yapacaklarımız konusunda daha da umutlandırdı. Heyecanımız ve hayallerimiz katlanarak devam etti. Şimdi ilk günkünden daha büyük bir heyecan ile 16-17 Aralık 2023 tarihinde yapılacak 13.Dönem Şube Yönetim Kurulu’na adayız.
Adayız çünkü;
“Odamızı şimdiki pozisyonundan daha da yukarıya çıkarmak istiyoruz”
Adayız çünkü;
“Şehir plancılarının haklarının ve meslek şartlarının iyileştirilmesi için var gücümüzle çalışmak istiyoruz”
 Adayız çünkü;
“Paydaş kurum/kuruluşlarla daha yapacak birçok projemiz var”
Adayız çünkü;
“Kent adına üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız”
Adayız çünkü;
“Üyelerimize yönelik yapacak birçok aktivite/etkinlik programımız var”
Bu dönem takvim olarak bakıldığında başta Mahalli İdareler Seçimleri, 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı, Kentsel Dönüşüm Çalışmaları, Kentimizi Afetlere Dirençli hale getirilmesine yönelik çalışmalar gibi birçok mesleğimiz ve kentimizi ilgilendiren önemli konuyu içeren bir dönem. Enerjimiz, heyecanımız, yenilenen ve mesleğin tüm çalışma alanlarını (kamu personeli, serbest şehir plancısı, özel büroda ücretli çalışan, lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanı) kapsayan ekibimiz ile TMMOB ŞEHİR PLANCILARI ODASI BURSA ŞUBESİ 13.DÖNEM YÖNETİM KURULU’NA ADAYIZ. Tüm meslektaşlarımıza duyurur, desteklerini bekleriz.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X