Bursa’nın teknolojik gururu ‘Verd-e’

Teknoloji Fen Koleji ve üniversite öğrencilerinin geliştirdiği ‘Verd-e’ adlı elektrikli araç, TÜBİTAK tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Efficiency Challenge Yarışması’nda en iyi görsel tasarım ödülü aldı.

Bursa’nın teknolojik gururu ‘Verd-e’
HABERİ PAYLAŞ

1500 öğrencinin katıldığı yarışmaya; üç günlük teknik kontrollerin ardından katılmaya hak kazanan Teknoloji Fen Racing Team, ilk defa lise öğrencilerinin yer aldığı takım olarak organizasyona damga vurdu.

Lise ve üniversite öğrencilerinin ortak tasarımı olan SUV, 90 kilometre hızla yaklaşık 100 kilometre mesafeyi kat edebiliyor. Bataryaları şebekeden direkt olarak 5-6 saatte yüzde yüz doldurulabilen otomobil, hızlı şarj teknolojiyle de 1 saatte şarj ediliyor.

Uzun süredir bu proje üzerinde uğraştıklarının belirten Teknoloji Fen Koleji 12. sınıf öğrencisi Emir Hamdemirci, “Hayalimiz gerçeğe dönüştü. İlk kez katıldığımız yarışta ödül aldığımız için çok mutluyuz. Bir yıllık emeğimizin karşılığını aldık. Bize inanarak gereken tüm desteği sağlayan okulumuzun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulvahap Atış’a teşekkür ederiz” dedi.

“25 yıllık eğitim hayatımızın meyvesi”

Özel Teknoloji Fen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı M. Naci Atış da, “Bu ödül 25 yıllık eğitim hayatımızın bir meyvesi. Bu ödül sadece bir kişinin ya da iki kişinin değil; hizmetlimizden bilgi işleme, danışmadan kurumsal iletişime, öğretmenlerimizden müdürümüze kadar herkesin emeği ile kazanıldı. Bu başarı sadece Teknoloji Fen Koleji’nin değil Bursa’nın başarısı” diye konuştu.

Öğrenciler için okullarında madalya töreni düzenlendi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X