Bursa’nın yeni bulvarı adım adım açılıyor

Bursa’yı Acemler’den Samanlı’ya kadar gerdanlık gibi saracak Çelebi Mehmet Bulvarı’nın yüzde 75’lik bölümünün kamulaştırmasının tamamlandığını ve yıkım çalışmalarının sürdüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bulvarın yıl sonuna kadar

Bursa’nın yeni bulvarı adım adım açılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çelebi Mehmet Bulvarı için Küçükbalıklı ile Altınova mahallelerinde kamulaştırılan binaların yıkım çalışmalarını izledi.

Bursa’nın yaşanabilir bir kent olması yolundaki faaliyetlere hızla devam ettiklerini belirten Başkan Altepe, kenti yıkarak güzelleştirdiklerini ifade etti. Plan üzerinde bulunup da uygulamada olmayan yolları açmak için kamulaştırma yaptıklarını, kamulaştırılan binaları ortadan kaldırarak trafiği rahatlatacak çözümler ürettiklerini söyleyen Başkan Altepe, “Özellikle sıkıntıların yaşandığı Osmangazi ile Yıldırım ilçelerindeki yolların açılması yönündeki çalışmalara ağırlık verdik. Buralarda yol açmak için her gün en az 1 bina yıkıyoruz” dedi.

Başkan Altepe, Acemler’den Samanlı’ya kadar Bursa’yı gerdanlık gibi saracak Çelebi Mehmet Bulvarı’nda da sona yaklaştıklarını açıkladı. Bulvarın Yeni Yalova Yolu’na kadar olan bölümünün tamamlandığını ve hizmete alındığını, Veysel Karani Mahallesi’nden Yıldırım etabı çalışmalarının başlatıldığını hatırlatan Başkan Altepe, Küçükbalıklı ile Altınova mahalleleri arasındaki kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Hizmete giren kısmıyla bulvarın önemli oranda ortaya çıktığını, arada kalan Küçükbalıklı ile Altınova mahallelerinde yasal engeller nedeniyle gecikmelerin yaşandığını ifade eden Başkan Altepe, “Şu anda buradaki yıkım çalışmalarımız da sürüyor. İki mahallede 200 parselden yüzde 52’sinin kamulaştırması tamamlandı. Diğerleriyle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Başkan Altepe, Çelebi Mehmet Bulvarı için şu ana kadar 35 milyon TL’lik kamulaştırma bedeli ödediklerini belirtti. Belediyeye çağrılan mülk sahiplerinin yüzde 75’iyle anlaşma sağlandığını, kalan yüzde 25’lik kısmıyla da mülkiyet sorunlarının yaşandığını vurgulayan Başkan Altepe, “Anlaştığımız kısımların yıkım çalışmalarını tamamladık ya da sürdürüyoruz. Anlaşamadığımız kısımları da mahkeme yoluyla aşacağız. Hedefimiz yıl sonuna kadar bu yolun tamamen açılması” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X