Bursa`nın yol haritası meclisten geçti

Bursa’nın her yönüyle marka şehir olmasını sağlamak için hazırlanan “2015 2019 stratejik planı, Büyükşehir Belediye Meclisi`nden geçti.

Bursa`nın yol haritası meclisten geçti
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin eylül ayı ikinci oturumu Çarşamba’daki İl Genel Meclisi salonunda yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç’ün yönettiği oturumda, Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan ve şehrin 2030 yılına kadar geçerliliğini koruyacak anayasası özelliğini taşıyan 2015 – 2019 stratejik plan görüşüldü.
 
Toplantı öncesinde hazırlanan plan hakkında meclis üyelerine brifing veren Büyükşehir Belediyesi Stratejik Geliştirme Şube Müdürü Esra Ender, katılımcı ve paylaşımcı anlayışla, kentin tüm dinamikleriyle bağlantı kurularak hazırlanan 2015-2019 stratejik planın etkin ve verimli uygulanması noktasında tüm çalışmaların gerçekleştirildiğini söyledi. Gelecek 5 yılı hedef alan planın hazırlama aşamasında tüm paydaşların görüşlerini almak ve hizmet beklentilerini ölçmek amacıyla çeşitli toplantılar ile anketler düzenlendiğini belirten Ender, bu doğrultuda ilçelerdeki tüm muhtarlarla bir araya gelindiğini, mahallelerdeki mevcut durumlar ile beklentilerin belirlendiğini ifade etti.
 
Çalışmalar kapsamında; kamu kurumları, üniversiteler, STK’lar, meslek odaları, akademik odalar, vakıf, birlik ve yöneticilerin de görüşlerinin alındığını vurgulayan Ender, ortaya çıkan sonuçlar çerçevesinde 2015-2019 stratejik planın hazırlandığını anlattı.
Yapılan oylamada meclis üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 stratejik planını onayladı. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X