Bursaspor Başkanı Mestan konuştu; NE OLACAĞINI BİLMİYORUZ…

Futbolcuların karar öncesinde birbirlerine yaklaşmak istemediklerini belirten Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, “Bu şartlarda oynamak zaten zordu. Gerekli önlemleri aldık. Bütün kulüpler yaşanan olumsuzluklar nedeniyle sıkıntıda. Biz de federasyonun lig programını netleştirmesiyle planlamamızı yapacağız” dedi

Bursaspor Başkanı Mestan konuştu; NE OLACAĞINI BİLMİYORUZ…
HABERİ PAYLAŞ

RECAİ UYSAL
Türkiye’deki tüm liglerin erteleme kararı almasının ardından futbolcularına ilk olarak salı gününe kadar izin veren, ancak Futbol Federasyonu’nun lig takvimini belirlemesinin ardından programını şekillendirecek Bursaspor beklemeye geçti. Tüm takımlar gibi yaşanan olumsuz sürecin kendilerini de etkilediğini belirten Başkan Mesut Mestan, “Şu anda ne olacağını bilmiyoruz. Biz de futbolcularımıza salı gününe kadar izin verdik. Birkaç gün içinde programın açıklanmasını bekliyoruz. Ona göre programımızı yapacağız” dedi.

PLANLAMA YAPACAĞIZ
Spordan daha çok insan sağlığının önemli olduğunun altını çizen Başkan Mestan, “Bizim gibi bütün kulüpler sıkıntıda sonuçta. Oyuncular izinde olacak ama bu süreçte antrenman yapmayınca ne kadar bireysel çalışsalar da performans olarak düşüşe geçecekler. Biz de bir an önce durumun sonuca bağlanmasını bekliyoruz. Belirsizliğin ortadan kalkması lazım ki kulüpler de planlamasını ona göre yapsın” diye konuştu.

GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDIK
Erteleme kararı öncesinde futbolcuların birbirlerine yaklaşmakta zorlandıklarını belirten Başkan Mesut Mestan, “Bu durumda oynamak zaten zordu. Futbolcular tedirgindi. Ancak dediğim gibi zaten öncelik insan sağlığı. Biz de bunun için zaten gerekli önlemleri aldık. Özlüce tesislerimizi ilaçlattık. Zaten Akademi ligleri de ertelenmişti ve Vakıfköy’ü de kapatmıştık. Artık federasyonun açıklayacağı takvimi bekliyoruz. Ona göre önlemlerimizi alıp programımızı belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Avantajımızı kaybettik
Erteleme kararı öncesinde maçların seyircisiz oynanmasının kendilerini etkilediğini belirten Başkan Mestan, şunları söyledi: “Evimizde oynadığımız Boluspor maçı taraftarlı oynansaydı skor farklı olabilirdi. Biz taraftarı güçlü bir ekibiz. Evimizde oynadığımız zaman onlar takımımız için itici güç oluyor. Sonuçta iç saha avantajımızı kaybettik. Taraftar avantajı her zaman evsahibi ekip için itici güç oluyor. Boluspor maçında taraftarımız tribünde olsaydı skor da farklı olabilirdi.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X