Bursaspor Çalıştayı fark yaratacak

29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan organizasyonda futbolun bilimsel bir zeminde konuşulup tartışılması ele alınacak.

Bursaspor Çalıştayı fark yaratacak

Bursasporlular Derneği, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Bursaspor Çalıştayı’nı yapmaya hazırlanıyor. Organisayonun temellerini basın ile paylaşan Dernek Başkanı Levent Batur, ‘Ligin giderek artan rekabetçi yapısı buna hazır olmayan odaklar bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. İstanbul-Anadolu karşıtlığı, futbolda şiddet, passolig uygulaması, yönetici profili, taraftar ve kamuoyu gücü ve medyanın rolü gibi birçoğu toplumsal sonuçları daha baskın olan bu konuların bilimsel bir zeminde konuşulup tartışılması önem arz etmektedir. Bu tür çalışmaların yapılacağı yerler de sempozyum, kongre, çalıştay ve panel gibi entelektüel değeri yüksek olan bilimsel toplantılardır’ dedi.

3 GÜN SÜRECEK

Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahir Baştaymaz da, ‘Biz burada toplumsal bir gerçeği bilimsel yolla inceleyeceğiz. Uzun süredir bu konu üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Başarının sırlarını konuşacağız. Başarı sadece şampiyon olmak mıdır? Buna bakacağız. Hedeflediğimiz nokta kişilere doğruları sunabilmek’ şeklinde konuştu. Bursaspor Çalıştayı, 29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Çalıştay hakkındaki çalışmalar ise, bursasporcalistayi.com adresinden takip edilebilecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X