Bursaspor formaları Büyükşehir’den

Bursaspor’un ‘Bir forma da sen al’ kampanyasına bin forma ile bir kez daha destek veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, alınan formaları Yunuseli 23 Nisan Ortaokulu Spor Şenlikleri’nde öğrencilere dağıttı.

Bursaspor formaları Büyükşehir’den

Forma dağıtım töreni, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’daki tüm okullarda ‘çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak amacıyla’ düzenlenen spor şenliklerinin Yunuseli 23 Nisan Ortaokulu’ndaki bölümünde yapıldı. 

Törene, AK Parti İl Başkan Vekili Asım Amil ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Bursasporlu futbolcular Josue Pesqueira, Şener Özbayraklı ve Şamil Cinaz’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’daki tüm okullarda başlatılan ve ders saatleri dışında uygulanan spor şenlikleriyle yıl sonuna kadar 160 bin öğrenciyi sporla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’yle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa başlattığı spor şenliklerinin eğlenerek öğrenmeye katkı sağladığını, çocuklara ‘aktivitelerin yanında’ sağlıklı beslenme ile kötü alışkanlıklardan uzak durmayı da öğrettiğini belirten Başkan Altepe, “Bu çalışmaların Bursa’nın spor kenti olma özelliğini daha da güçlendireceğine inanıyoruz” dedi.

Başkan Altepe, konuşmasında, Bursa’nın en büyük değerinin Bursaspor olduğuna da değindi. Sadece kendi başkanlığı döneminde 215 spor tesis yaptıklarını, inşaat aşamasında bulunan birçok spor tesisinin olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, yapılan yatırımların Bursa’nın spor altyapısını güçlendirdiğini kaydetti.

Atılan adımlarla Bursa’nın yakın gelecekte Türkiye ve dünyaya sporcu ihraç edeceğine, Bursaspor’un tükenmez bir sporcu altyapısına kavuşacağına inandığını dile getiren Başkan Altepe, “En önemli değerimiz Bursaspor. Onun için şehrimize ve kulübümüze sahip çıkıyoruz. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Sadece destekle de yetinmiyor, gerçek anlamda spor kenti olmak için gerekli tüm yatırımları yapıyoruz. Şu anda 10 bin olan sporcu sayımızı 3 yıl içerisinde 60 bine çıkarmayı ve 200 bin gencimizi spora çekmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyespor Karizma Şov, etkinlik çerçevesinde basketbol akrobasi gösterisi gerçekleştirdi. Öğrenciler hep bir ağızdan Bursaspor şarkısı seslendirirken, protokol üyeleri ve Bursasporlu futbolcular öğrencilere formalarını takdim etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X