Mustafa Er’den transfer tahtası ve Serdar Özkan açıklaması…

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, Tuzlaspor maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında merak edilen konulara açıklık getirdi…

Mustafa Er’den transfer tahtası ve Serdar Özkan açıklaması…
HABERİ PAYLAŞ

RECAİ UYSAL

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, bireysel hatalardan dert yandı ve buna en kısa sürede çözüm bulmak istediklerini söyledi. Öncelikle 2-1 kaybedilen Giresunspor maçını değerlendiren Mustafa Hoca şunları söyledi: “Arzu etmediğimiz bir skor çıktı ortaya. Aslında maça iyi de başlamıştık, golü de bulduk. 1-0’dan sonra Recep ve Ali’nin girdiği pozisyonlarımız da vardı. İkinci golü bulabilseydik, daha farklı bir sonuç ortaya çıkarabilirdik. İlkyarının sonlarına doğru maalesef bireysel hatadan gol yedik. İkinci yarı dengeli başladı. Yine duran toptan gol yedik. Bir maçta iki korner golü yemek bizim klasımızda bir takıma yakışmıyor.”

KIRILGAN YAPIMIZ VAR
“İkinci golü yedikten sonra oyun kontrolü bizde gibi gözüktü ama üçüncü bölge de etkinliğimiz yoktu. İstemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Yolumuza devam edeceğiz. Eksiklerimiz var. Galipken de eksiklerimizi görüyoruz. Minimum hatalarla devam etmemiz gerekiyor. Genç bir takımız. Gollerden sonra kırılgan bir yapıya bürünüyoruz. Devam etmemiz lazım. Telafisi mümkün dakikalar var. Adana Demirspor ve Giresunspor maçında bireysel hata bazlı goller yedik. Önümüzde Tuzlaspor maçı var. Milli ara öncesinde bu maça en iyi şekilde hazırlanıyoruz.”

KAZANMAYA GİDECEĞİZ
Tuzlaspor’un çok ciddi transferler yaparak yepyeni bir takım kurduğunu belirten Mustafa Er şunları söyledi: “İyi ve deneyimli oyuncuları kadrolarına kattılar. 3 maçta 7 puan topladılar. Zor bir maç olacağını biliyoruz. Kazanmaya gideceğiz. Analizlerimizi yaptık. Ona göre plan yapacağız. Oyuncularımız da buna sadık kalırsa, disiplinli olursa kazanacağımızı düşünüyorum.”

TARAFTAR OLSAYDI KAYBETMEZDİK
Takımda, geçtiğimiz sezondan bu yana 9 aylık süreçte Özer Hurmacı, Burak Kapacak, Burak Altıparmak haricinde sürekli ilk 11’de başlayan oyuncu bulunmadığına dikkat çeken Mustafa Er şunları söyledi: “Çok ciddi anlamda gerideyiz. Oyuncularımızda özgüven yok. Bizim arzuladığımız şeyler, maçlarda eksik kalıyor. Çünkü özgüven sorunu yaşıyoruz. Her maç, her antrenman çok önemli. Her geçen gün daha iyiye gideceğiz. İki maçımızda seyircimiz olsaydı o coşkuyla sahada çok farklı bir fotoğraf ortaya çıkabilirdi, en azından iki maçı da kaybetmezdik. Kazanabilirdik. Bizim seyircimiz özel bir seyirci, bunu öngörerek planlar yapacağız.”

GENÇLERE KISITLAMA
“Rötuşlar her hafta olabilir. Oyuncularımın çalışma isteklerinden son derece mutluyum. Altınordu maçından sonra belli oyuncuları yukarı çıkarıyoruz. Bir galibiyet alıyoruz çok iyi, bir mağlubiyet alıyoruz çok kötü. Dozajını ayarlamak lazım. Biz sosyal medyanın sıkıntısını da yaşıyoruz. Genç oyuncularımıza kısıtlamalar getirdik, etkileniyorlar. Paylaşımlarını gözlem altında tutacağız. Sınırlandıracağız. Genç oyuncularımız etkileniyor. Maalesef herkes her şeyi yazabiliyor. Bir iki maçta ne çok iyi ne de çok kötü duruma geleceğiz. Aşama aşama gidiyoruz. Önümüzde bir çok engel var ama hepsini aşacağımıza inanıyorum.”

SERDAR ÖZKAN KONUSU
Mustafa Er, kendisinden takım bulması istenen Serdar Özkan’ın durumuyla ilgili soruya, “Tamamen Tuzlaspor maçına konsantreyiz. Bu kaos ortamına girmek istemiyoruz. Biz bu kulübün menfaati için gereken her türlü kararı alabiliriz. Her oyuncu için bu geçerli. Şu an sadece maça odaklandık. Bu konuyla alakalı önümüzdeki günlerde açıklama yapılacaktır. İsim üzerinden değil. Kulübün menfaati ne gerektiriyorsa, buranın huzuru ve refahı anlamında iyi çalışma ortamı için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

AÇIKLAMAYI YÖNETİM YAPAR
Mustafa Hoca, transfer tahtasının açılıp açılmayacağı sorusuna, “Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz çok ciddi anlamda çalışıyor. Ellerinden geleni yapıyorlar. İnşallah iyi haberler alırız diye düşünüyorum. Biz tamamen sahaya odaklıyız. Neler çıkarabiliriz, bunu düşünüyoruz. Başkanımız ve yönetim kurulumuz transfer tahtasına dair gerekli açıklamayı yapacaktır” cevabını verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X