Bursaspor yönetiminden açıklama: Doğru düzgün aday çıksın bırakalım

Bursaspor’un İkinci Başkanı Metin Genç, “Lütfen doğru düzgün başkan adayları varsa yarın gelsinler” dedi.

Bursaspor yönetiminden açıklama: Doğru düzgün aday çıksın bırakalım

EMRE KURTBAY

Bursaspor Yönetim Kurulu basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İkinci Başkan Metin Genç, eğer doğru bir başkan adayı varsa hemen genel kurul kararı almaya hazır olduklarını söyledi.

Genç, “Burada durma taraftarı değiliz. Bursaspor’un önünü açma taraftarıyız. Burada kongre kararı aldık diyelim. 45 günlük bir süreç var. Bu takıma kim ne verecek. Kampı, deplasmanı maçı var. Doğalgazı, elektriği var. Dün kapatmaya geldiler, ödedik. Bursaspor’u çok seven abiler varmış, başkan adayları varmış. 45 günlük süreçte kulübn kapanmasını istemiyoruz. Herkes ceketini alır gider ama olan Bursaspor’a olur. Lütfen doğru düzgün başkan adayları varsa yarın gelsinler. Yönetimimiz olarak başkan odasını ona tahsis edelim, onların emrinde olalım. Biz Bursaspor’un önünü açalım” diye konuştu.

“Hiçbir bir şeyden almadan sadece Büyükşehir’den destek aldık” diyen Genç, Neden Bursaspor’u bu kadar yalnız bırakıyorlar, anlamış değilim. Recep Günay iyi kötü olabilir, bizim başkanımız. Bir gerçek var ki ben Amasya doğumluyum. 45 yıldır Bursa’dayım. Herkes bilir ne kadar Bursasporlu olduğumu. Tribünde bilirler manken Metin derlerdi. Ne oldu da Recep Günay başkan olduktan sonra başkan adayları çıktı? Bursaspor’u sevenler daha önce neredeydi? Basına da üzülüyorum. Birkaç kişi hariç hiçbir basın bizim yanımızda olmadı. Bursaspor’un önünü kapatmak için değil yaşatmak için geldik. Kongrede aday çıkmadı. Cinconlu Metin yazarlar ama Bursasporluyuz. Bundan da gurur duyuyorum. 5 aydır buradayız. Gayet başarılı gittik. Bugüne kadar gelen mevcut başkanlar etinden sütünden faydalandı. Şu an buradayız. Bizler alkışlanacağımıza Bursaspor’un malını götürenler alkışlanıyor” ifadelerini kullandı.

GÜNAY DEVAM ETMEME KARARINDA

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu da Recep Günay’ın devam etmeme kararı aldığını doğruladı. Topaloğlu, “Recep Günay devam etme kararında değil. Bu toplantıyı onun için yaptık. Adaylar söz konusu ya. O adaylar çıksınlar gelsinler buraya. Beraber genel kurul kararını alalım. Biz bırakmaya hazırız. Buraya geldikleri gün genel kurul kararı almaya söz veriyoruz. Bursaspor’un yürüyen süreci var. Diyelim hepimiz istifa ettik bıraktık. Bursaspor deplasmana nasıl gidecek? Bu sürecin devam etmesi gerekiyor. Ciddi aday varsa gelirler buraya” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X