Bursaspor’a 1 haftada 3,5 milyon lira…

Mali işlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oral, kulübe yönetici katkısı ve bağışların miktarını açıkladı…

Bursaspor’a 1 haftada 3,5 milyon lira…

Emre KURTBAY

Mali işlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oral, kulübe yapılan katkı ve bağışları açıkladı…

AYLIK GİDER 8-10 MİLYON LİRA

Oral, şunları söyledi:

“Kongre sonrası her Bursaspor sevdalısı zor bir görev aldığımızı söylediler. Bursaspor kocaman ve parçalanmış bir kaya. Biz bu parçaları oturtmaya, Bursaspor’u yaşatmak için görev aldık. Hiçbir şeyden korkmadan, çekinmeden zorlukları aşabileceğimize inandığımız için görev aldık. İdari ve mali yapılandırmayla ilgili, görevleri paylaştık. Arkadaşlarımız inanılmaz çalışıyorlar. 7/24 telefonlar açık, nöbetteler. Bursaspor’un idari yapılandırması Süper Lig takımını organizasyonu şekilden devam ediyor. Vafkıfköy, Merinos, stadyum ve Özlüce. Şu anda kulübün aylık 8-10 milyon lira gideri var. Bursaspor’un sürdürülebilirliğini devam ettirmek istiyoruz. Belediyeden yaşanabilirliğini sürdürmek için katkı alıyoruz. Bunun dışında yönetici katkısı olarak az bir katkı verebildik. Dışarıdan katkılar aldık. Nedim Ermutlu 10 bin dolarlık katkı verdi eski yöneticimiz.

-20 MİLYON LİRA İLE BAŞLADIK

Mustafa Bozbey’den bir miktar katkı aldık. Toplam 3,5 milyon yönetici katkısı ve bağış aldık. 2,5 milyon lira personel ödemesi yaptık. Bunları biliyorduk ama eksi 20 milyon lirayla başladık. Bir hafta içerisinde 3,5 milyonluk katkı sağladık ve bunları personelle futbolcularımıza dağıttık. Gelir kaynaklarımız belli: Öncelikle bağışlar. Kombine satışlarımız başlayacak.

Biz ortalama 20 bin kişiye oynayan bir takımdık Süper Lig’de. Ona göre giderleri karşılayabiliyorduk. Şu anda 1500-2000 kişiye düştük. Mali disiplinini sağlamak istiyoruz. Futbolcu ve personel ödemeleri ile vergi sigorta, doğalgaz. Bunları yaptığımız zaman sürdürülebilirlik devam ettirebilir. Doğalgazın, elektriğin kesilmesi ayıptır.

HER KAPIYI ÇALMAYA HAZIRIZ

Futbolcu kardeşlerimiz fedakarlık yapıyorlar. Buradaki en masum kişiler onlardır. Hepsi pırıl pırıl. Bunun karşılığını onlardan almayı bekliyoruz. Bursaspor, Bursa’nın markası ve yüz akı. Bütün taraftarlarımızdan, sanayi bölgelerinden, mülki amirler ve belediyelerden katkı bekliyoruz. Bunu yapmak durumundalar. Her ayın ilk haftasında kamuoyuyla paylaşacağız. Bursaspor’un bir kuruşuna bile zeval getirmeyeceğiz. Söz veriyoruz. Bursaspor için her kapıyı çalmaya hazırız. 50 senedir Bursaspor’un içindeyiz. Randevu istediğimiz kişiler yine mi para için geliyorlar demesinler. Bu arkadaşlarımıza nasıl destek olabiliriz duygusuyla bize randevu versinler.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X