Bursaspor’a ilk başkan adayı! Yönetim listesini de açıkladı…

Bursaspor’da 18-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak olağan genel kurul öncesinde adaylığını açıklayan ilk isim Raşit Barışıcı oldu.

Bursaspor’a ilk başkan adayı! Yönetim listesini de açıkladı…

Emre KURTBAY

Son genel kurulda da aday olan ve Sinan Bür’e karşı yarışı kaybeden Raşit Barışıcı, düzenlediği basın toplantısında adaylığını resmen açıkladı. Bursaspor’u düzlüğe çıkaracak tüm projelerinin hazır olduğunu belirten Barışıcı şunları söyledi:

“Büyük bir coğrafyaya hükmeden Osmanlı İmparatorluğu’nun 130 yıl başkentliğini yapan, Cumhuriyetimizin ilanından sonra başta otomotiv sanayinin devi, tekstil sektörümüzün lokomotifi, 17 sanayi bölgesi ve kayıtlı 54 bin sanayicisi olan; ülkemizde doğal güzellikleri, turizmi ve tarımı ile Türkiyemiz’in gözbebeği Bursa şehrimizi 3. Lig’e düşürdük. Yapılan hatalarla sanayimizi, Bursaspor sevgisi aşığı olan milyonlarca taraftarımızı, Teksas’ı, Maraton’u ve Bursa basınımızı 3. Lig’e düşürdük.

KİMSE İLE KAVGAMIZ YOK

Ben ve arkadaşlarımın kimse ile bir kavgası yok. Geçmiş üzerinde çok daha fazla durursak yanlış yaparız. İyi niyetle, Bursasporumuz’un faydası olabileceği düşüncesiyle yapılan ama sonucunda hata olduğu anlaşılan birçok çalışma yapılmış olabilir. Bildiğimiz, gördüğümüz ve yaşadığımız ama birileri tarafından bilerek, isteyerek yapılan hatalar bizi değil Bursasporumuz’un hukuk kurulunu ilgilendirir. Onların olabilecek önerileri doğrultusunda biz yönetim olarak haklarımızı korumak açısından ne gerekiyorsa onu yaparız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi. -Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.- Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. Şuna emin olun ki, iddia ediyorum şu an Bursaspor’da çalışmalarıyla, projeleriyle, vizyonuyla en hazırlıklı grup biziz. Kaybetmiş olduğumuz son genel kurulumuzdan beri bugüne dek her gün, her dakika Bursasporumuz’un geleceği için fikirler üretiyoruz. Bir önceki genel kurulumuzda seçilmiş olsaydık hepimiz çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Bizler tempomuzdan hiçbir şey kaybetmeden çalışmaya devam ettik.

BURSASPOR’UN BİR FUTBOL TAKIMI BİLE YOK

Arkadaşlarımızla birlikte adayız. Niye adayız biliyor musunuz? Hiç düşündünüz mü? Bursaspor gibi bir kulübün bir futbol takımı bile yok. 14 futbolcumuzla yeni sözleşme imzalamak ve onları inandırarak motive etmemiz gerekiyor. Bu şehri tekrar ayaklandırmak, Bursasporumuz’u tüm gençlerimize sevdirebilmek için adayız. Üzerimizdeki yükün ne olduğunu bilerek bir araya geldik. Her türlü projemiz hazır. Önümüzdeki en büyük engel tahtanın açılması dahil her türlü çalışmamızı yapıyoruz. Tüm bunları yaparken Bursasporumuz’un, sponsorlarımızın ve bize destek olan kuruluşlarımızın tek bir kuruşunun boşa harcanmasına sebep olmadan bunları başaracağız.

Emin olun ki tüm Türkiye spor kamuoyu yeni bir yönetim modeliyle tanışacak. Bu model; birliktelik güven ve şeffaflık üzerine kurulacak. Hiçbir yönetim kurulu üyemizin Bursaspor’dan bir beklentisi yok ve daha fazla ne yapabilirizin heyecanı içindeler.

BOZBEY’LE FAYDALI İŞLER YAPABİLECEĞİMİZE İNANDIK

Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’i bir kez daha kutluyor ve başarılar diliyorum. Sayın Bozbey ile yaklaşık 9 ay öncesinden beri defalarca Bursa ve Bursasporumuz’u konuştuk, projelerimizi paylaştık. Birlikte faydalı şeyler yapabileceğimize inandık. Yönetim olarak hiçbir zaman isteyen taraf olmayacağız. Öylesine projeler hazırladık ki, uygulanırsa kentimize, halkımıza faydalı olacağız. Kulübümüze düşecek paylardan da Bursasporumuz kısa zamanda eski günlerine kavuşacak. Şampiyonluğumuzu en büyük hatıra olarak kalbine yazmış biri olarak söz veriyorum ki ben ve yönetimim bu işi başaracağız.

Biz sadece elimizi değil, yüreklerini bu işe koymuş arkadaşlar olarak bizler gibi yüreğini koyan basın mensupları, taraftar ve yüce genel kurulumuza hizmet aşkındayız.”

Raşit Barışıcı’nın toplantıda yönetim kurulu listesini de paylaştı.

İşte Barışıcı’nın yönetimi; 

Murat Sağlam, İbrahim Bayram, Mehmet Erdinç, Cengiz Kaya, Mehmet Turgutalp, Hasan Hüseyin Demir, Sinan Pala, Sedat Efe, Ayberk Uysal.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X